NASZE PROPOZYCJE

To co dla nas wszystkich ważne aby było nam na forum lepiej!

Re: NASZE PROPOZYCJE

Postprzez FairyWitch » 28 kwi 2011, o 14:02

Tak, przydałyby się takie wątki. Czekamy ;)
FairyWitch

Re: Pytania ezoteryczne

Postprzez ivana » 5 maja 2011, o 09:20

Witajcie Kochani,
Czy mozna byloby zalozyc jakis watek odnosnie roznych pytan ezoterycznych niekoniecznie zwiazanych z Tarotem? Np. pytania dotyczace zaklęc, magii, amuletow i talizmanow itd...
Wczoraj własnieśnie kupilam sobie zabke na jakims kamieniu szlachetnym trzymajaca 1 grosik w pyszczku i doczytalam sie ze to talizman przyciagajacy bogactwo praktykowany w Feng Shui. Jednak pieniazek to rowniez znak od Aniola ze czuwa nad nami , podobnie jak piorko wiec o Aniolach tez przydalby sie oddzielny watek. Czy ktos ma jakas wieksza wiedze na temat mojego talizmanu?
Buziaki
Ivana
ivana

Postprzez buława » 5 maja 2011, o 12:27

ja mam taką żabkę i trzeba ją po zakupie potrzeć o własny zadek i dopiero potem włożyć do portfela. Portfel powinien być koniecznie duży i czerwony najlepiej gdyby jeszcze miał jakieś bogate ozdoby. Broń Cie Panie Boże mały i czarny bo wtedy kasa się nie trzyma :)
A co do wątku to Fairywitch ja się przychylam do propozycji Ivany i wnoszę o założenie wątku pod nazwą ODROBINA MAGII.
buława

Postprzez buława » 5 maja 2011, o 12:31

Natomiast Ivanko nie ma potrzeby zakładania tylu wątków i działów jak narazie mamy dział "o wszystkim i o niczym "i tam można sobie przy kawie i herbacie poprostu pogadać :) można zadać ezo pytanie jak i pogadać o pogodzie.
Wątek z magią może być(i nawet kiedyś był) bo faktycznie wiele z nas coś tam zna i umie więc miło by było się podzielić i poczytać ;)
buława

Postprzez FairyWitch » 5 maja 2011, o 12:48

Zrobione :D
Zapraszam wiedzące do podzielenia się wiedzą ;)
Ja na razie nie wiem nic o magii, ale mam nadzieję, że dzięki wam nie będę już taka zielona.
FairyWitch

Postprzez buława » 5 maja 2011, o 13:34

niech każdy wpisuje to co wie lub umie ale proponuję jakąś tematykę żeby łatwo było znaleść np zdrada małżeńska, zaklęcia runiczne, na złe oko itp...i następni co będą chcieli coś dopisać to dopiszą w wątku o podanej tematyce a jak takiego nie będzie to poprostu założy nowy - oki?? :) myślę że pozbędziemy się w ten sposób bałaganu :D
buława

Postprzez ivana » 5 maja 2011, o 14:29

Buławo chyba przeoczylam ten dzial o wszystkim i o niczym wczesniej wiec przepraszam, chetnie tam sobie z Wami poplotkuje na tematy ezoteryczne i nie tylko ;)
A odnosnie zabki to "skomplikowalas" mi sprawe Bulawo bo na urodziny od meza dostalam fajny portfet w kolorze skoryu firmy Bellucci i jestem nim oczarowana bo po 1 ze to prezent od meza a po 2 pierwszy raz wykazal sie taka kreatywnoscia (zna moja ksywke i stad nazwa firmy) , i w tej sytuacji co, mam teraz kupic czerwony portfet? O Latajacy Hollendrze wrrrrr!
ivana

Postprzez buława » 5 maja 2011, o 15:22

No to powiem Ci tak - jak byłam na kursie Tarota i chciałam zapłacić za kurs to prowadząca wróżka Ania jak zobaczyła mój portfel to o mało z krzesła z wrażenia nie spadła hahaha!! (z taką lekką przesadą to piszę ale reakcja była zabawna) miałam mały i czarny portfelik i mówiła że wszystko tylko nie czarny i nie mały...ale myślę że skórzany może być i to jak najbardziej :) podobno najlepszy jest duży, czerwony skórzany portfel i najlepiej bogato zdobiony heh! ale kogo na taki stać?! chociaż powiem Wam że coś w tym jest ;) mąż jak to usłyszał to kupił mi pod choinkę czerwony skórzany, duży portfel co prawda bez żadnych ozdób...ale mimo że kasa mi się raczej nie wysypuje z przegródek to jeszcze mi nie brakło kasy tak do zera co wcześniej mi się zdarzało :oops: :lol:
buława

Postprzez ivana » 5 maja 2011, o 15:30

[color=#BF4040]Bulawo chyba sie szarpne i kupie czerwony w takim razie;-) Jak widzisz roznice to pewnie cos w tym jest . A nastepnie wloze do niego moja zabe z grosikiem;-) Moj naturalny b razowy kolor portfela jest kolorem symbolizujacym nedzarzy jak gdzies czytalam wiec jestem w kropce. Chyba musimy podyskutowac o symbolice kolorow w watku luznym przy kawce;-) To moze byc bardzo ciekawe bo kazdy przeciez inny kolor lubi , tylko dlaczego wlasnie preferuje taki a nie inny kolor? I co to oznacza?
ivana

Re: Interpratycja snow

Postprzez ivana » 5 maja 2011, o 15:48

Wnosze propozycje i oddzielny watek dotyczacy snow. W moim zyciu sa wazne i coraz bradziej wyrazistsze wiec chcialabym sie o nich jak najwiecej dowiedziec.
Buziaki
ivana

Postprzez FairyWitch » 5 maja 2011, o 17:15

Na razie dobrze by było gdybyśmy rozwinęły mocno dział Tarotowy- głównie temu poświęcone jest forum. Inne wątki są raczej w tle.
Oczywiście jest możliwość działu o snach, ale chyba kiedy ktoś naprawdę miał wiedzę, aby je interpretować.
;)
FairyWitch

Dostosuje sie

Postprzez ivana » 5 maja 2011, o 18:02

Jestem za Buława bo tak naprawde warsztaty on-line gdzie jest aktywnych wiecej kart a nie tylko jedna lub 3 moga nauczyc nas wiecej i nasza intuicja bardziej sie rozwinie..
A tak na marginesie to zielonego pojecia nie mam jak tu sie zaklada nowe watki :cry:
ivana

Postprzez buława » 5 maja 2011, o 18:30

już wyjaśniam...jeszcze do niedawna była tutaj dużo większa ilość działów i chyba była magia, sny , karty Anielskie itd.itp. ale prawda jest taka że nikt w nich nie brał udziału i prawie nic nie pisał dlatego zostały skasowane. Niedawno moderatorzy i adminy w składzie Tarja, ja i Fairywitch postanowiłyśmy że skupiamy się głównie na Tarocie, Numerologii i Runach pozostałe działy są tylko dodatkiem i dopóki będzie nas tak mało to raczej racji bytu te działy nie mają...zobaczymy co dalej będzie ale na chwilkę obecną jest to forum karciano-numerologiczne ;) :)
buława

Postprzez Tarja » 5 maja 2011, o 21:20

hej, Witajcie wieczorową porą, ale mnie dziś głowa boli :( alć, alć, masakra, i to juz od wczoraj, chyba sobie jakąs kąpiel oczyszczającą zrobię :(

bardzo ciekawe to o portfelach dziewczyny, ja już wczesniej wiedziałam, że czerwony i duży i jak dajesz w prezenice, to włóż monetę "na rozmnożenie"
a w praktyce wygląda to tak, że duży i czerwony sama sobie kupiłam, niestety jakoś niezbyt przyniósł dobrobyt, i szybko mi się zniszczył, mimo, że skubaniec tani nie był.
Ten co teraz mam, dostałam od synka pod choinkę, dużaśny i czarny, bardzo elegancki, i wiecie co, juz nie raz myslałam o tym, że nigdy nie jest pusty, generalnie dobry prezent ;) dbam o niego, staram się zbyt duzo drobniaków nie trzymać, bo ciezkie, i szybko portfel się niczczy, niech mi słuzy długo :D jak najdłużej :D
acha, mam skrypt z imieniem w przegródce.
Tarja

Postprzez ivana » 6 maja 2011, o 05:52

Tarjo mnie maz kupil ten portfelik ale monety w nim nie bylo i faktycznie na sile od niego wyciagam kazdy grosz a na runach zupelnie sie nie znam ale mam nadzieje ze mnie poduczysz bo chetnie nosilabym przy sobie runę przyciagajaca same najlepsze dla mnie rzeczy
ivana

Postprzez Tarja » 6 maja 2011, o 11:24

Witam w słoneczny piękny dzień forómowe Elfiki :D :D

Na przyciągnięcie dobrobytu idealna jest runa Fehu (tak się właśnie zastanawiam czemu jej jeszcze nie mam, szewc bez butów chodzi, zresztą, najbardziej na dziś potrzebna mi na tarczycę, bo coś tam się dzieje, na szczęście hormony w normie, wyniki odebrałam wczoraj i dotąd wstrzymywałam się z jej sporządzeniem, bo nie wiedziałam czy trzeba harmonię w organizmie przywrócić czy szukać innej Runy, w sumie cos czułam, że hormon ki ok, ale maleńkie guzki są : / zdaję sobie jednak sprawę, że wielu ludzi je ma i nawet o tym nie wie.
Wracając do runy Fehu możesz ją narysować, namalować, wyryć na kamyku, narysować lub namalować na kartoniku, czy też kawałku drewna. Chodzi o to by materiał, jakiego użyjesz był naturalny. Ważne by zrobić w czasie, kiedy Księżyca przybywa, jeśli chcemy cos otrzymać natomiast w przypadku chęci pozbycia się czegoś, np. nadwagi, nałogu, to kiedy go, Kisężyca ubywa, to jest bardzo istotne, a często o tym się zapomina jak czytam niektóre fora, ważne też by zrobić to w ciszy i skupieniu, wyciszyć się. Najlepiej użyć zielonego lub czerwonego koloru, ale to w zależności, o co prosisz, są szkoły, które intuicyjnie wybierają kolor, ja poniekąd też tak na czuja, np. Berkano lubię na zielono, w niepłodności u kobiet. Runa może nam służyć, jako amulet, który nosimy przy sobie, ale też możemy powiesić ja w domu, jako amulet ochraniający dom (tu polecam Algiz, to taki Anioł Struż- Security- servis. 

Przed przystąpieniem do wykonania amuletu, trzeba oczyścić ciało i duszę, wyciszyć się. Postarać się również by nikt nie przeszkadzał. Warto stworzyć odpowiedni nastrój, np. zapalić świecę, czy też ulubione kadzidełko, przewietrzyć pomieszczenie, uporządkować otoczenie, rysując na ładnym, czystym obrusie. Pięknie, włożyć tu trochę swojej inwencji, gdyż to nasz rytuał, wkładamy w niego tym samym swoją dobrą energię.
Odradzam z korzystania z tak zwanych gotowców dostępnych w internecie, gdyż to, o co prosimy, wyraża nasze własne pragnienia, dlatego najlepiej wykonać ja własnoręcznie. Po wykonaniu skryptu poświęcamy go 4 żywiołom: skrapiamy wodą, okadzamy kadzidłem, przeciągamy nad płomieniem świecy, posypujemy solą morską (nie z solniczki!) Co najmniej dwóm żywiołom powinniśmy poświęcić.

Gdy runa wykona swoje zadanie należy ją spalić lub wrzucić do rzeki (również poświecić żywiołom)

acha, można runke zostawić na jakiś czas na oknie do naergetyzowania w świetle księżyca, słońca. No i pamiętać, również o tym, że nie wolno nigdy już raz zapisanego skryptu, czy znaku wyrzucać, jeżeli będziesz chciała się go pozbyć, najlepiej spalić lub wrzucić do rzeki.
O matko! Ale się rozpisałam, ja trak o runach mogę godzinami, co ciekawe jak się pierwszy raz z nimi zetknęłam, miałam wrażenie, że znałyśmy się od zawsze.
Opisy Run macie dziewczyny w dziale run: Futhark.
Tarja

Postprzez Tarja » 6 maja 2011, o 11:37

acha, jeszcze dodam, że, nie wiem dlaczego ale w przypadku tarota i run, jestem bardzo oszczędna, nie cierpie klepać kart wciąz na to samo w tarocie a runy, nie wiem, ale uważam, że powinniśmy prosić, o sprawy dla nas istotne, nie na zasadzie, że mam cały zestaw run, na bogactwo, zdrowie, miłość, schudnięcie itd bo się juz z tym spotkałam, dziewczyny z całym aresnałem ale wątpie czy działają, bo ktos miał taka fanaberię, podt. a co tam będę się wysilać, zrobie sobie rune na schudnięcie np. zbyt dużo rozsianej energii lub potrzeba nieadekwatna, ponad to runy maja wspierać, a nie byc panaceum na wszystkie plagi egipskie, może jestem konserwatystką, ale sądzę, że uzywac ich kiedy cos na danej płaszczyźnie źle sie dzieje i cierpimy z tego powodu bardzo, a wszelkie znaki wskazuja ze cos w naturze zostało zaburzone czyli ostatnia deska ratunku zazwyczaj, więc w sposób przemyślany, bardzo przemyślany podchodzić
Tarja

Postprzez FairyWitch » 14 lis 2011, o 17:56

Zima idzie, ale może nie zapadłyście w sen zimowy?
Jakieś pomysły na ożywienie forum? :roll:
FairyWitch

Poprzednia strona

Powrót do ORGANIZACJA FORUM