XII Wisielec

XII Wisielec

Postprzez admin » 20 cze 2010, o 18:05

XII Wisielec


Znaczenie ogólne:

Opóźnienia, okres czekania, zawieszenia w sprawach, o które pytamy, brak motywacji do działania. Może wskazywać na osobę, która jest bierna, nie podejmuje działań, tylko czeka, na to, jak potoczą się sprawy. Czas rozmyślania, planowania, patrzenia na świat z zupełnie innej strony, ucieczka w świat myśli, analizowanie pewnych spraw, przy jednoczesnym braku działań, szukanie nowych koncepcji. Karta oznacza również konieczność poświęcenia czegoś, rezygnacji z pewnych celów, wyrzeczenia, wyciszenie, izolacja.

Karta w pozycji odwróconej:

Niespełnione pragnienia, apatia, zniechęcenie, zmęczenie, które nie pozwala działać, spadek kondycji psychofizycznej, ucieczka w nałogi, zaburzony kontakt z rzeczywistością, rezygnacja z celów, wyraźny spadek motywacji, smutek, pozostawanie w martwym punkcie, niemożność wybrnięcia z trudnych sytuacji, życie iluzjami, snucie nierealnych planów, zdecydowany brak działania, aktywności, bierność. W skrajnych przypadkach może oznaczać również myśli samobójcze, odcięcie od świata, poczucie wyalienowania, depresja, nieodwzajemniona miłość.
opis ze strony www.magiakart.pl
admin
Administrator
 
Posty: 100
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 11:37

Re: XII Wisielec

Postprzez Weronika » 27 cze 2010, o 20:23

Wisielec

Osoba, którą symbolizuje Wielki Arkan XII: jest tym, kto chce, ale nie może (nie umie) zmienić swojego losu.
Karta odwrócona: ofiara sytuacji. Nerwicowiec. Materialista.
Cech charakteru: smutek, żal, melancholia. Brak zdecydowania. Wewnętrzna aktywność. Mądrość. Zdolności adaptacyjne. Samolubstwo.
Karta odwrócona: błędne wnioski. Lękliwość. Bierność. Nieufność. Uleganie złudzeniom. Chwiejność.
w Sytuacja albo sprawa: "zawieszenie", wymuszona przerwa w działaniu. Przeszkody. Uciążliwość. Poczucie izolacji. Konieczność zaakceptowania losu. Rozwój duchowy. Wyrzeczenia. Kłopoty. Niespełnione nadzieje.
Karta odwrócona: brak spokoju. Bezproduktywna szarpanina. Zdrada. Porażka. Znużenie. Uwięzienie. Upadek. Uwikłanie się. Stagnacja.
Zdrowie: problemy z ciśnienie i krążeniem.
Karta odwrócona: osłabienie. Długa choroba.
Miłość: samotność. Niespełnienie. Lęk przed zmianą. Powtarzalność reakcji i relacji.
Karta odwrócona: zdrada. Niemożność odejścia od kogoś, kto Cię krzywdzi.
Praca: ciężki, jałowy trud. Mało płatna, monotonna praca. W przyszłości szansa na usamodzielnienie się.
Karta odwrócona: Konieczność ciągłych ograniczeń. Bieda.
Karma: obecne trudności stanowią twoją lekcję karmiczną. Przepracuj ją świadomie i mądrze.
Karta odwrócona: ponowne karmiczne długi. Przepracowanie ich jest możliwe, ale zajmuj całe lata.
Rada: zastanów się czemu służą opóźnienia. Daj się prowadzić własnej nieświadomości. Nie rób nic na siłę.
Gdy karta Cię przyciąga: z ufnością oczekuj nadejścia tego, co stwarzasz w własnym umyśle. Zasłużyłaś na zmiany
Gdy karta Cię odpycha: czujesz się osaczona. Szamoczesz się bez planu. Poszukaj drogi. Wyzwolenie na pewno nadejdzie.

KURS PRZYJAZNEGO TAROTA - Maria Bigoszewska
Avatar użytkownika
Weronika
 
Posty: 56
Dołączył(a): 21 cze 2010, o 13:10

Re: XII Wisielec

Postprzez Weronika » 27 cze 2010, o 20:26

WISIELEC Zawieszony

Zawieszony jest dwunastą kartą Wielkich Arkanów. To chyba nazwa najwłaściwsza - w języku francuskim Le Pendu, w języku angielskim The Hanged Man. Są też talie, w których ta karta nazywana jest Ukrzyżowany, co nie jest określeniem właściwym, ponieważ mężczyzna, którego widzimy na obrazku, powiesił się dobrowolnie na gałęzi. Także stosowanie nazwy Egzamin wydaje się błędne. O dobrowolności w wyborze tej pozycji świadczy najlepiej położenie nóg. To najwyższa pora, by pozwolić dopłynąć krwi do głowy, co należy oczywiście rozumieć symbolicznie. Także i głowy nie można bez przerwy odwracać od ziemi, wręcz przeciwnie, przy dążeniu ku duchowym wyżynom nie możemy tracić kontaktu z ziemią. Często to na rysunku ręce mężczyzny są świadomie skrzyżowane lub też wiszący gra na fujarce. Odnalazł na nowo muzykę, która jego radością

ZNACZENIE KARTY: ta karta wskazuje, że myśleć i postępować powinniśmy świadomi wewnętrznej siły. Symbolizuje ona stawianie przez nas wszystkiego na głowie lub też kwestionowanie wszystkiego wokół nas. A przecież chodzi o to tylko, by spojrzeć na otaczający nas świat z innej perspektywy, by nie stracić z oczu drugiej strony. Decydującym zwrotem w naszym życiu jest moment gdy świadomie spoglądamy na dół, ponieważ także tam tkwią wartości, które musimy poznać. Ta karta może mówić o miłości lub wierności do ojczyzny. Miejsce naszego urodzenia odgrywa zawsze ważną rolę. Wyrażenie Matka - Ziemia nie jest przypadkowe. W tym przypadku należy je rozumieć dosłownie. Mężczyzna, który wisi na drzewie, przypomina nam zarówno o drzewie życia, jak i o drzewie genealogicznym, a więc o przeszłości, o pochodzeniu, którego nigdy nie wolno nam się wyprzeć. Ta karta sprawdza, czy jesteśmy zdolni do przyjęcia nowej postawy w życiu, do stworzenia czegoś nowego, do rozpoczęcia czegoś od nowa.

ZNACZENIE SYMBOLICZNE: Karta ta przedstawia symbolicznie przerwę albo zahamowanie w pracy ewolucyjnej człowieka. Przedstawienie tego zahamowania przez obraz człowieka odwróconego wskazuje, że to, co na górze, jest takie, jak to, co na dole i że wszystkie działania człowieka na planie materialnym znajdują swe odbicie na planie duchowym. Człowiek przyciąga ducha ku materii i na odwrót, materię ku duchowi, aby umożliwić związek tych dwóch aspektów kosmicznych. W swym znaczeniu elementarnym Wisielec przedstawia człowieka inicjującego działania służące rozwojowi duchowemu i świadomego konieczności oczekiwania i wyrzeczeń.

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: niezdecydowanie, szczególnie w wyborach uczuciowych, błędne sądy, zmienność, strach. W sprawach zdrowotnych: możliwe zaburzenia krążenia, rozwój.

ZNACZENIE UŻYTKOWE: przymus zewnętrzny, trudności spowodowane przez ludzi przez wydarzenia (wypadki), albo z własnej winy. Nie spełnione nadzieje i ich złudzenia. Jest to karta blokady, zahamowania, opóźnienia we wszystkich sprawach. Ale opóźnienie to jest dobroczynne w skutkach, gdyż umożliwia dojrzewanie planów. Seria prób, które wróży pojawienie się tej karty w rozkładzie, jest często wynikiem przeszłych błędów, a zapowiadane fakty są zwykle nieuniknione. Jest to również karta kary albo poświęcenia, które trzeba udźwignąć, nadszedł bowiem moment zapłaty. Wskazuje na wyzwoleni przez ofiarę. Karta ta symbolizuje też sprawy niedostatecznie dojrzałe. Porzucenie czegoś, zrzeczenie się. Niepewne plany: Chwilowa bezsilność. Żmudna praca, ogólne zmęczenie. Sentymentalne złudzenia. Rozczarowanie. Czasem oznacza brzemienność i narodziny. W sąsiedztwie karty reprezentującej osobę fizyczną symbolizuje oddalenie albo wiarołomstwo.

Helena Starowieyska - Tarot Marsylski
Avatar użytkownika
Weronika
 
Posty: 56
Dołączył(a): 21 cze 2010, o 13:10

Re: XII Wisielec

Postprzez Weronika » 27 cze 2010, o 20:27

Wisielec

Jako dobra rada:
Nie próbuj trzymać się kurczowo starego. Tylko przez odwrót, przez zmianę punktu widzenia i całkowicie nowy sposób postrzegania będzie możliwe coś nowego.

Jako ostrzeżenie:
Uleganie zwątpieniu, rezygnacja z siebie i kurczowe trzymanie się przeszłości nie ma żadnego sensu.

Jako karta dnia:
Dziś Twoja cierpliwość zostanie wystawiona na próbę. Albo będziesz z czymś zwlekał, o co tak czy owak już od dłuższego czasu zabiegasz, albo sprawa zatrzyma się niespodziewanie, choć nawet nie brałes tego pod uwagę. Nie próbuj usilnie uwolnić się od takich problemów. To sprawi tylko, że staną się jeszcze bardziej zagmatwane. Być może wystarczy, jeśli zmienisz swój punkt widzenia, żeby zobaczyć całośc w zupełnym świetle. Jeśli to nie pomoże, chcąc nie chcąc, musisz ponieść ofiarę, po czym przyjdzie postęp w sprawie.

Jako karta na rok:
Ten rok będzie punktem zwrotnym w Twoim życiu. Zagalopowałeś się w ślepy zaułek i musisz chcąc nie chcąc zawrócić. Jeśli masz uczucie, że utkwiłeś w beznadziejnej sytuacji, nie pozwól się "powiesić", bo to pogłębi jeszcze bardziej ów kryzys. Równie niewiele pomoże wymuszanie zmian wszelkimi możliwymi środkami. To jest jak ruchome piaski, im bardziej próbujesz z nich wyjść, tym wchodzisz głębiej. Chodzi o to, że potrzebujesz więcej cierpliwości, zdecydowania, gotowości poświęcania starych przyzwyczajeń i zastanowienia się nad problemem tak długo, aż jego rozwiązanie stanie się jasne i oczywiste. To jest zupełnie proste. Ale takie rzeczy uświadamiamy sobie zwykle po tym, jak znajdziemy juz te rozwiązania.

H.Banzhaf - Klucze do tarota
Avatar użytkownika
Weronika
 
Posty: 56
Dołączył(a): 21 cze 2010, o 13:10

Re: XII Wisielec

Postprzez Weronika » 27 cze 2010, o 20:29

Pozycja prosta: Spokój. Odcięcie się od świata. Powstrzymanie aktywności. Pene­tracja własnej jaźni. Medytacja, kontemplacja. Ofiara, samoofiara. Dą­żenie do uspokojenia i harmonii. Rezygnacja z rozwiązywania problemów życiowych. Zdanie się na innych. Marazm. Melancholia. Smutek. Zadu­manie. Senność. Niespełniona miłość. Ucieczka od odpowiedzialności. Szczyt kariery zawodowej. Planowanie. Metodyczność.

Odwrócony: Niepełny sukces. Nierealne plany. Utrata zaufania. Brak szczerości. Zdrada. Przebudzenie z marazmu. Niemożność zachowania spokoju. Szarpanina. Niemożność zrealizowania dążeń i pragnień. Cho­robliwa zazdrość. Nerwowy tryb życia. Ciężka praca i niezadowolenie ze statusu społecznego i zawodowego. Formalizm.
Jan Witold Suliga "Karty które wróżą)
Avatar użytkownika
Weronika
 
Posty: 56
Dołączył(a): 21 cze 2010, o 13:10

Re: XII Wisielec

Postprzez Weronika » 27 cze 2010, o 20:33

Dla mnie ta karta stoi w silnej opozycji do Maga. To tkwienie w jakiejś nienaturalnej sytuacji, mamy wrażenie, że nasze życie stoi w miejscu i wydaje się, że nie potrafimy się ruszyć, nie mamy siły, odwagi idt ale często tak jest, bo nam jest tak wygodnie, czasem, dlatego że się w jakiś sposób poświęcamy i robimy dobra minę do złej gry, nie chcemy lub nie mamy siły spojrzeć prawdzie w oczy. Stąd brak decyzji. Bierne czekanie, zawieszenie. 12 Ofiara Losu czy brak wiary w siebie? Jedno i drugie, z braku wiary w siebie, często sami stajemy się ofiarami losu na własne życzenie. Są ludzie, którzy wciąż odkładają podjęcie decyzji, mają czas, zrobię to jutro, pojutrze, kiedyś tam a życie przecieka im pomiędzy palcami. Często poświęcają się dla innych, zapominając o sobie. To też złe nawyki, od których trzeba się uwolnić. To także może być depresja, uzależnienie. Zawsze jest tu jakaś zależność od innych, lub od czegoś…Jeżeli chcemy pożegnać się z Wisielcem, musimy wymieść wszystkie śmieci z naszego życia, uwolnić się od „nie potrafię” lub „nigdy bym” „pomyśle jutro” „zobaczę”. ”Hamujemy swój własny rozwój z obawy przed niepowodzeniem Albo będziemy tkwić w kokonie poczwarki, albo przekształcimy się w pięknego motyla. Istnieje tu jednak konieczność przewartościowania swoich priorytetów. Do tego potrzebna jest transformacja. Często karta ta sugeruje, że pewien etap się skończył, i im szybciej się z tym uporamy tym dla nas lepiej. Pozwolimy odejść temu, co nie funkcjonowało dobrze. Akceptacja zaistniałej sytuacji pozwala nam się rozwinąć. By to zrozumieć, trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Wisielec niby jest zadowolony, że tak sobie wisi, ale dla mnie jest i będzie to jakieś wynaturzenie zawsze, to nie jest naturalna pozycja. Brak tu rozwoju. On nie kieruje swoim życiem.
Avatar użytkownika
Weronika
 
Posty: 56
Dołączył(a): 21 cze 2010, o 13:10

Re: XII Wisielec

Postprzez Tarja » 13 kwi 2011, o 11:47

Wisielec

klucz do interpretacji
pozytywnie:
wyciszenie, zatrzymanie, spowolnienie biegu wydarzeń, przewartościowanie, medytacja, oczekiwanie, odłożenie spraw na później, ustalanie priorytetów, okres zadumy nad życiem, rozmyślanie, postrzeganie świata z odmiennej perspektywy, koncentracja na wnętrzu, odpoczynek od aktywności, utrata kontaktu, wycofanie, opóźnienie, bezruch, rozwój duchowy, samorealizacja poprzez mocną koncentrację na wyznaczonym celu i odrzucenie tego co mniej ważne, zmiana stylu życia, gotowość do rezygnacji z pewnych celów czy pragnień na rzecz innych, poświęcenie, uległość, podporządkowanie się komuś lub czemuś, dystans do pewnych spraw, postój, czas na złapanie oddechu, konieczność przemyślenia spraw, odcięcie się od problemów poprzez medytację, unikanie konfrontacji z rzeczywistością, poświęcanie się dla pewnej idei, zbieranie myśli, brak wyraźnych działań, czekanie na odmianę losu, odzyskanie spokoju wewnętrznego, czas na relaks, zawieszenie ważnych decyzji życiowych, niewiadoma, uległość,


ucieczka przed odpowiedzialnością, kryzys wiary, upadek dotychczasowego systemu wartości, apatia, niechęć, bierność, opóźnienia, odwołanie spotkania, zajęć, przesunięcie pewnych spraw na inny termin, zmiana daty, niespełnienie, rozczarowanie, nierealne plany, odcięcie od świata, izolacja, separacja, niechęć do wyjścia z domu, utrata kontaktu z rzeczywistością, depresja, zdanie się na innych, poświęcanie się, wyrzeczenia, poddanie się bez walki, chęć przeczekania burzy i nie podejmowanie żadnych działań, zawężona świadomość, ciasnota umysłowa, zły stan psychiczny, otumanienie, odurzenie, oszukiwanie siebie, życie iluzją, stan obojętności, uczucie że już nic nie da się zrobić, smutek, poczucie winy, ograniczona swoboda działania, więzienie (w połączeniu z innymi kartami), niechęć do zmian, brak wiary we własne możliwości, ograniczenia utrudniają nam dalszy ruch, niepewność i lęk powoduje, że wciąż stoimy w miejscu.


Osoby, jakie może oznaczać Wisielec
Ktoś pogrążony we własnych myślach, osoba zamyślona w danej chwili lub ktoś kto jest z natury refleksyjny
Ktoś kto w codziennych kontaktach jest zdystansowany i powściągliwy, osoba zamknięta w sobie, raczej nieufna i skryta
osoba, która w tej chwili odpoczywa albo relaksuje się czy też oddaje się rytuałom medytacyjnym
osobowość nietuzinkowa, indywidualista, który podążą własnymi drogami
ktoś kogo ludzie uważają za odmieńca, człowiek ekscentryczny, człowiek nierozumiany przez innych, ktoś kto może czuć się odrzucony i wyalienowany z powodu różnicy w sposobie bycia
osoba skłonna do poświęcenia, ktoś kto w tej chwili jest gotów iść na kompromis lub poświęcić swoje cele dla dobra pewnej sytuacji
osoba pogrążona w apatii, ktoś kto popadł w marazm życiowy, jednostka zrezygnowana i bierna, niechętna zmianom w życiu, osoba cierpiąca na depresję
człowiek, który myśli niekonwencjonalnie, kreatywny, potrafiący spojrzeć na sprawę z odmiennej, ciekawej perspektywy. Osoba, która na co dzień nie myśli w sposób schematyczny ale szuka oryginalnych pomysłów i rozwiązań,
ktoś kto w tej chwili utknął w martwym punkcie i nie jest pewien dalszego kroku
ktoś kto w tej chwili nie ma ochoty na żadne ważne działania, osoba która woli przeczekać trudne chwile i poczekać aż sytuacja sama się wyjaśni
osoba, która nadużywa alkoholu lub substancji odurzających
osoba, która nie potrafi wykazać się inicjatywą, zamiast tego trzeba ją zachęcać bądź zmuszać do działania, ktoś niepewny siebie albo bierny, wręcz leniwy.
Ktoś komu w obecnej sytuacji brakuje energii albo osoba, która choruje lub cierpli na pewne dolegliwości wymagające pozostania w domu bądź ograniczenia aktywności na co dzień
osobą lub człowiek, który ma chandrę i nie chce w tej chwili wyjść z domu do ludzi
ktoś kto się spóźnia albo odwołuje plany

Zawody, jakie może reprezentować karta Wisielec
Artysta, malarz, wokalista, poeta, pisarz, człowiek będący w tej chwili na bezrobociu, lekarz medycyny niekonwencjonalnej, myśliciel, filozof, student w trakcie przerwy międzysemestralnej, ktoś kto w swojej pracy musi myśleć kreatywnie i nieszablonowo, pracownik agencji reklamowej, grafik, dekorator wnętrz, kaskader.


Miejsca, jakie może reprezentować karta Wisielec
Szpital, poczekalnia, przystanek autobusowy, miejsce wypoczynku, gabinet rehabilitacyjny, obóz wypoczynkowy, zakon, więzienie,


Wisielec zapowiada chwilowe zatrzymanie tempa życia bądź sugeruje, że tkwimy w pewnym bezruchu już od dłuższego czasu i na razie nic nie wskazuje na to, żeby sprawy uległy przyspieszeniu. Karta Wisielca wiąże się ściśle z czekaniem, sztuką cierpliwości i niekiedy wskazuje, że nasz upragniony cel może nie nadejść tak szybko jakbyśmy tego oczekiwali. To wskazówka, że na rozwój spraw i finał naszych przedsięwzięć trzeba będzie trochę poczekać. Wisielec w normalnej, nieodwróconej pozycji ma znaczenie neutralne, w otoczeniu sprzyjających kart może oznaczać chwilowe zatrzymanie w życiu, mniejszą aktywność niż dotychczas, czasami karta zapowiada chwilę na odpoczynek, czas relaksu i zbierania myśli. Trochę gorzej, gdy karta znajduje się w otoczeniu mniej korzystnych kart. Wtedy Wisielec może wskazywać na długotrwałą bierność, lenistwo, niechęć do zmian, kryzys, czasami strach przed życiem, musimy dokładnie przeanalizować sąsiednie karty, aby odczytać właściwe przesłanie jakie niesie ta karta. Karta może niekiedy sygnalizować pewne opóźnienia w załatwianiu spraw czy też ustalanie nowych terminów, czasem oznacza że dane spotkanie czy wydarzenie nie odbędzie się w wyznaczonym terminie. Wisielec może też podpowiadać, że jeszcze nie nadszedł właściwy moment na działanie, o które pytamy. Musimy jeszcze trochę poczekać i mocno uzbroić się w cierpliwość. Niekiedy karta obrazuje naszą sytuację, kiedy wciąż mamy wrażenie, że tkwimy w jednym miejscu zamiast rozwijać się i osiągać wyznaczone cele. Czasami karta oznacza strach przed konfrontacją z trudnymi sytuacjami, może oznaczać że zamiast mierzyć się ze stresogenną sytuacją, chowamy głowę w piasek i uciekamy przed problemem. Wolimy nic nie zrobić niż narazić się na porażkę, śmieszność czy też ewentualne problemy, które mogą wyniknąć. Taka postawa utrudnia nam życie i w rezultacie nie mamy szansy na rozwój i realizację celów. Karta może oznaczać, że brak nam wiary we własne możliwości i strach przed zmianami i niepowodzeniem nas paraliżuje, niekiedy karta oznacza że długo zastanawiamy się nad pewną propozycją bądź właściwym rozwiązaniem. Myślimy nad czymś intensywnie i planujemy bardzo ostrożnie, aby uniknąć błędów i nierozważnych posunięć. Taka postawa jest jak najbardziej zrozumiała i właściwa, jednak nie pozwólmy by z powodu przesadnej ostrożności i zbyt długiego zwlekania przepadła nam jakaś wspaniała szansa czy świetna okazja na sukces. Możliwe, że w tej chwili zastanawiamy się nad sprawami trudnymi czy też bolesnymi i nie widzimy rozwiązania. Wisielec sugeruje, że tkwimy w martwym punkcie i nie wiemy co dalej robić. Taki bolesny stan powoduje też, że wycofujemy się z aktywnego życia, unikamy przyjaciół, wręcz nie mamy ochoty wydostawać się z domu, możliwe że w tej chwili sprawy zawodowe też przestają mieć znaczenie w obliczu tego trudnego problemu, który nas trapi. W pozytywnym znaczenie karta niekiedy oznacza izolację, która jest nam potrzebna aby w pełni skoncentrować się na wyznaczonych celach, może oznaczać, że poświęcamy życie towarzyskie czy też inne ważne dla nas formy spędzania czasu abyśmy mogli skupić się na tym, co w tej chwili jest dla nas najważniejsze. Jednak najczęściej Wisielec oznacza wycofanie z aktywnego życia, czas przeczekania i chwilowej samotności. Wisielec może oznaczać urlop, czas odpoczynku, bycie na zwolnieniu lekarskim, pobyt w sanatorium czy zaszycie się w domu w celu poukładania myśli, które w tej chwili wydają się nam chaotyczne. Karta może oznaczać, że odkładamy załatwianie pewnych spraw na później, niekiedy sugeruje też zmianę planów, przełożenie spotkania, przesunięcie terminu czy też zupełne wycofanie się z pewnych zamiarów. Możliwe, że nie jesteśmy jeszcze gotowi, aby podjąć pewne decyzje czy rozpocząć wcześniej zaplanowane działania. Wisielec wyraźnie wskazuje, że dla nas nie nadszedł jeszcze odpowiedni czas i w tej chwili brakuje nam wytrwałości, chęci czy też środków na pewne przedsięwzięcia. Być może jeszcze raz planujemy pewne kroki, analizujemy od początku pewną sytuację, czekamy albo wręcz czujemy, że to co wcześniej założyliśmy nam się jednak nie uda. Karta może oznaczać, że brak nam wiary we własne siły albo jesteśmy zbyt leniwi czy też mamy za słabą motywację aby działać. Dla związków karta może zapowiadać chwilowy zastój, monotonię, ograniczony kontakt czy też moment zastanawiania się nad sensem związku i jego dalszą przyszłością. Nie należy napawać się lękiem, że być może partner ma już dość i zastanawia się czy od nas nie odejść. Wisielec nie symbolizuje rozstania, jedynie w sąsiedztwie innych kart, które mówią o zakończeniu relacji, może na to wskazywać. Karta raczej wskazuje na pewne rozterki i niepewność, często opisuje jedynie chwilowy kryzys i krótkotrwały stan niepewności. Jeśli pytamy o przyszłość związku i w rozkładzie pojawia się Wisielec to możemy wywnioskować że na razie jeszcze przyszłość nie jest do końca jasna, że w związku istnieje pewien problem, nad którym trzeba popracować. Możliwe, że któreś z partnerów w tej chwili przeżywa pewien dylemat albo zwykłe rozterki, które od czasu do czasu odczuwa każdy z nas. Partner może wtedy izolować się albo zamykać się w sobie. Sytuacja wymaga cierpliwości i delikatności. Dajmy drugiemu człowiekowi czas na pozbieranie myśli, okażmy cierpliwość. Sytuacja w końcu się wyjaśni, dalsze karty powinny wskazać na to jak potoczy się sprawa. W sprawach zawodowych karta raczej nie wróży zdobywania szczytów i pomnażania majątku. To raczej chwila zastoju, czas na złapanie oddechu, możliwe też że na rezultaty trzeba będzie dłużej poczekać. Wisielec jednak nie zachęca by się poddawać i zniechęcić. Jedynie opisuje stan emocjonalny w jakim obecnie się znajdujemy albo tok sprawy, w którą jesteśmy uwikłany. Niekiedy karta wskazuje na przymusowe zmniejszenie aktywności i odwołanie pewnych planów z powodu dolegliwości, braku dobrej kondycji psychofizycznej czy też na naszej drodze stoją inne ograniczenia uniemożliwiające nam dalszy ruch. Karta stanowi raczej negatywną odpowiedź jeśli pytamy o powodzenie przedsięwzięć. Może bowiem oznaczać, że nie nadszedł odpowiedni czas na nie albo że nasze działania nie przynoszą efektów. Karta ostrzega przed poważnymi inwestycjami. Wisielec może oznaczać brak satysfakcji z wykonywanej pracy, zastanawianie się nad nowym zajęciem, to także zastój, brak owoców pracy, popadanie w rutynę, niekiedy karta oznacza własne lenistwo i brak chęci do pracy i rozwoju. Czasami Wisielec mówi o zniechęceniu codziennymi obowiązkami, wskazuje na stan kiedy jesteśmy wyczerpani i już nam się nie chce, wtedy konieczne jest zwolnienie tempa pracy, w przeciwnym razie wypalimy się zupełnie i frustracja i niezadowolenie będą coraz większe. Wisielec daje też informację, że będziemy musieli zrezygnować z pewnych celów, marzeń na rzecz innych spraw. Może oznaczać, że taka jest konieczność i godzenie pewnych rzeczy nie ma szans na powodzenie i będziemy musieli zdobyć się na duże poświęcenie. Wisielec w negatywnym znaczenie może oznaczać też pogłębiającą się apatię, nieumiejętność radzenia sobie w życiu, czasami karta sygnalizuje, że osoba szuka ucieczki w używkach, na przykład w alkoholu czy w narkotykach. Wisielec może wskazywać więc na uzależnienie, szczególnie w połączeniu z kartą Diabeł, niekiedy wskazuje jedynie na chwilowy stan upojenia czy też odurzenia różnymi środkami. Wisielec to także stan ducha, który oznacza zwątpienie, kryzys wiary, uległość, gotowość do podporządkowania się, poddanie się sytuacji, skłonność do izolowania się, samotność, niechęć do podejmowania wysiłku. Jako karta porada Wisielec sugeruje abyśmy wykazywali się większą cierpliwością i nie przyspieszali pewnych spraw, karta radzi też aby zwolnić tempo i odpocząć, być może jesteśmy przeciążeni zbyt wieloma obowiązkami, karta radzi też aby najpierw dobrze sprawę przemyśleć a dopiero później zacząć działać, czasami też daje informację żeby w danej sprawie najlepiej się wycofać, bo być może postrzegamy sprawę zupełnie inaczej niż powinniśmy. Karta radzi by do danej sprawy podejść z zupełnie innej perspektywy, karta może też radzić aby w tej chwili skoncentrować się na swoim wnętrzu, ono też jest ważne, nie zaniedbujmy naszego rozwoju duchowego. Jako karta ostrzegawcza Wisielec ostrzega przed popadaniem w marazm, długotrwała bierność może przynieść nam strachy, jednocześnie Wisielec ostrzega przed podejmowaniem bardzo ważnych decyzji życiowych. Działajmy, ale rozważnie i spoczywajmy na laurach. Jeśli potrzebujesz odpoczynku, to udaj się na urlop albo porządnie się wyśpij, ale jeśli jesteś z natury leniwy i nie podejmujesz działań, to jako karta ostrzegawcza Wisielec przestrzega przed takim długotrwałym stanem, możliwe że zaniedbasz wiele ważnych spraw i popadniesz w marazm, w z którego ciężko będzie Ci później wyjść.
Avatar użytkownika
Tarja
 
Posty: 193
Dołączył(a): 29 maja 2010, o 16:05

Re: XII Wisielec

Postprzez FairyWitch » 18 kwi 2011, o 12:13

Wisielec pokazał mi się w wyniku w rozkładzie na 3 karty, kiedy siostra pytała czy uda jej się w tym dniu "cośtam".
Odczytałam to jako- jeszcze się nie uda, nie teraz, trzeba poczekać.
I tak też się stało.
Avatar użytkownika
FairyWitch
 
Posty: 128
Dołączył(a): 20 paź 2010, o 18:30

Re: XII Wisielec

Postprzez Tarja » 18 kwi 2011, o 16:36

dokładnie Fairy, mi też tak Wisielec się manifestuje, zawsze przedłuża w czasie, takie zatrzymanie. Wisielca lepiej też nie popędzać, gdyż tak jak napisałas jeszcze nie czas.
Avatar użytkownika
Tarja
 
Posty: 193
Dołączył(a): 29 maja 2010, o 16:05


Powrót do Arkana Wielkie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron