Marta

W tym dziale, interpretujemy rozkłady Tarota. Nie jest to dział przeznaczony do darmowych wróżb, lecz do nauki i wymiany myśli na temat rozkładów kart, głównie karty dnia i rozkłady na 3 karty.

Marta

Postprzez Tarja » 19 maja 2011, o 11:12

Rozkład zrobiłam na prośbę osoby zainteresowanej. Chodzi o zaginioną młoda kobietę.
Widziałam już kiedyś jej zdjęcie w bazie zaginionych, ale prawie nic nie wiem o szczegółach zaginięcia, to nawet lepiej, gdyż nie chciałam się sugerować. Najlepiej nic nie wiedzieć, i po rozkładzie zweryfikować. Na przyszłość Justynka, proszę datę i imię.
Na początek zrobiłam rozkład z kart klasycznych, który to sugerował, że jednak dziewczyna wyjechała, ale dziwna sprawa, bo zostawiła jakaś wiadomość do rodziny, tak wynika z kart.
Jednocześnie sugestia, że zrobiła to z miłości do innego mężczyzny. W obu rozkładach pojawia się informacja o dziecku, które jest pod opieką kobiety.
Rozkład Tarota


KRZYŻ CELTYCKI 2


1 TO JĄ OKRYWA CENTRUM; ogólna atmosfera otaczająca daną osobę lub sprawę
6 Mieczy
2 ZEWNĘTRZNE WPŁYWY; pozytywne lub negatywne przeszkody lub pomoc w rozwiązywaniu problemu
Kochankowie
3 TO JEJ PRZYŚWIECA MOŻLIWY WYNIK; cele ideały, prawdopodobny rezultat działań.
2 Monet
4 TO JEST POD NIĄ - PODSTAWA; podstawa obecnej sytuacji dotychczasowy rozwoju wypadków: 5 Pucharów
5 TO JEST ZA NIĄ; wpływy które właśnie mijają.
Cesarz
6 TO JEST PRZEDNIĄ przyszły rozwój wypadków.
Wieża
7 TO JEST ONA SAMA; pozycja i stosunek do sprawy: 9 Pucharów
8 OTOCZENIE DOM; Wpływy domu otoczenia do sprawy.
Gwiazda
9 MARZENIA; oczekiwania, dążenia, nadzieje i obawy. Królowa Mieczy
10 WYNIK REZULTAT; końcowy, ostateczny wynik przyszłego rozwoju sytuacji w odniesieniu do danego problemu lub osoby.
5 Mieczy

Karta 6 Mieczy, w praktyce oznacza wyjazd do kraju za wodą, także jest tu sugestia, że Marta przebywa za granica, w kraju obdzielonym od Polski wodą. Ponieważ karty mają znaczenie wielopłaszczyznowe, jest tu tez silna wskazówka, że chciała uciec od problemów, przesłaniem 6 Mieczy jest „do nowych brzegów, ze starymi problemami”, dlatego sądzę, że mimo tego, że chciała się odciąć i zacząć od nowa, to i tak od siebie samej nie ucieknie, karty na dzień dzisiejszy pokazują, że nie udało jej się, tam za granicą, jest rozgoryczona, boi się przyznać do porażki. Nie wiem, być może się mylę, ale w zewnętrznych wpływach, czyli na pozycji tego, co się przyczyniło pokazuje się karta Kochankowie. Kochankowie w korespondencji z kartą 6 Mieczy, sugerują, że powodem wyjazdu, odcięcia się od rodziny, spalenia za sobą mostów była miłość. Karty mówiące o nadchodzących wydarzeniach sugerują, że związek z tym mężczyzną jej się posypał, lub jest na ukończeniu. Jeszcze jedna informacja, Marta obawia się kobiety, w karcie Królowej Mieczy, czyli rozwiedzionej, wdowy, samotnej, boi się jak ona zareaguje na jej powrót, boi się przyznać do porażki, jest w depresji i ma deprymujące myśli, bardzo możliwe, że z daleka. Ja proponuje ze swojej strony, napisać apel, i postarać się by jak najwięcej w krajach zamorskich, jak Anglia Irlandia itd. Na usprawiedliwienie Marty dodam, że była bardzo nieszczęśliwa w związku, tu postać jakiejś kobiety oschłej, wtrącającej się do wszystkiego, złośliwej, zimnej. U podstawy problemu, 5 Pucharów to też poświęcenie dla kogoś, kogo się kocha, co potwierdza tez karta Kochankowie, decyzja podjęta za głosem serca. Dlatego, tez moja taka sugestia, to sprawdzić, o ile to możliwe komputer Marty, czy się z kimś kontaktowała z zagranicy, czy był jakiś mężczyzna, może się zwierzała jakiejś przyjaciółce? Tym tropem szukać, i to intensywnie, bo dziewczynie tam się nie układa, ma depresje, nie wie co zrobić, boi się odezwać, wie że namieszała. Nie chce robić nadziei, ale czerwiec tego roku się zaznacza, ona się waha czy się odezwać do rodziny. Bardzo się wstydzi i czuje winna.
Avatar użytkownika
Tarja
 
Posty: 193
Dołączył(a): 29 maja 2010, o 16:05

Re: Marta

Postprzez Tarja » 19 maja 2011, o 11:13

może ktoś zerknie jeszcze w karty, celowo wpisałam rozkład. Każda wskazówka jest cenna, rodzina cierpi i czeka.
Avatar użytkownika
Tarja
 
Posty: 193
Dołączył(a): 29 maja 2010, o 16:05

Re: Marta

Postprzez Tarja » 19 maja 2011, o 11:30

Szóstka Mieczy

Karta będąca symbolem ucieczki, odcinania się od pewnych spraw, osób. Pojawienie się Szóstki Mieczy w rozkładzie może również wskazywać na podróż np. drogą wodną, przeprowadzkę, zmianę miejsca pobytu, nowy kierunek dążenia, milczenie, brak komunikacji, pozostawienie przeszłości za sobą, okres względnego spokoju, stabilizacji. Karta może oznaczać również ucieczkę przed trudnościami, lęk przed stawieniem czoła pewnym problemom, w związku z tym odcinanie się przed nimi, niechęć do ich rozwiązania.
Avatar użytkownika
Tarja
 
Posty: 193
Dołączył(a): 29 maja 2010, o 16:05

Re: Marta

Postprzez FairyWitch » 19 maja 2011, o 12:28

Spróbuję się przyjrzeć później ;)
Avatar użytkownika
FairyWitch
 
Posty: 128
Dołączył(a): 20 paź 2010, o 18:30

Re: Marta

Postprzez Tarja » 19 maja 2011, o 12:32

fajnie, dzieki, bardzo na to liczę
Avatar użytkownika
Tarja
 
Posty: 193
Dołączył(a): 29 maja 2010, o 16:05

Re: Marta

Postprzez FairyWitch » 19 maja 2011, o 15:49

1 TO JĄ OKRYWA CENTRUM; ogólna atmosfera otaczająca daną osobę lub sprawę
6 Mieczy- ogólnie widać wyjazd. Możliwość chęci ucieczki od problemów, chęć zostawienia ich za sobą i wkroczenia na nową ścieżkę. Podróż może być zarówno duchowa- w głąb siebie, lub zupełnie fizyczna- czyli przemieszczanie się. Jednak karta ta sugeruje dosyć sporą odległość- nawet możliwa jest zagranica, lub w skrajnym wypadku inny kontynent- w końcu podróż wodą, za wodę.

2 ZEWNĘTRZNE WPŁYWY; pozytywne lub negatywne przeszkody lub pomoc w rozwiązywaniu problemu
Kochankowie- ta dziewczyna była niejako przed bardzo ważnym wyborem, który niejako miał określać jej przyszłość. To była bardzo ważna decyzja, która wiele w jej życiu mogła zmienić. Jako, że to karta miłości i związków, prawdopodobne jest, że wyjechała do ukochanego/ z ukochanym. Z nadzieją na lepsze jutro, na szczęście w innym zakątku świata.

3 TO JEJ PRZYŚWIECA MOŻLIWY WYNIK; cele ideały, prawdopodobny rezultat działań.
2 Monet- ta karta dla mnie oznacza wybory, rozważania nad podjęciem decyzji, ważenie obydwu spraw i rozstrzyganie za i przeciw. Jednocześnie może też oznaczać omijanie czegoś.

4 TO JEST POD NIĄ - PODSTAWA; podstawa obecnej sytuacji dotychczasowy rozwoju wypadków:
5 Pucharów- może miała bardzo trudny okres w życiu, kiedy wiele się jej zwaliło na głowę i nie dała rady nad wszystkim zapanować. Zrozpaczona uznała, że coś musi poświęcić dla czegoś innego. Ta niejako „przegrana” postawa zmusiła ją do podjęcia takiej a nie innej decyzji, jednak wiedziała, że czego nie wybierze i tak będzie czegoś żałowała i coś będzie musiała oddać, aby coś zyskać.

5 TO JEST ZA NIĄ; wpływy które właśnie mijają.

Cesarz- za nią zdecydowanie jest spokój i harmonia. Nie umie już panować nad sobą i tym co się wokół niej dzieje. Może osoba spod Cesarza była powodem/celem zniknięcia, albo miała jakiś duży wpływ na nią. Chyba jest tutaj wplatana ta osoba 3cia.

6 TO JEST PRZED NIĄ przyszły rozwój wypadków.
Wieża- zdecydowany „trzask”- coś się nagle zawali, zburzy, będzie inaczej niż myślała i to rozbije ją jeszcze mocniej. Ciężko jej będzie się pozbierać.

7 TO JEST ONA SAMA; pozycja i stosunek do sprawy:
9 Pucharów- mimo wszystko sama stara się zachować dobrą minę do złej gry, teraz jest trochę spokojniejsza.

8 OTOCZENIE DOM; Wpływy domu otoczenia do sprawy.
Gwiazda- mają nadzieję, że pojawi się s powrotem, jednak wierzą, że sama sobie poradzi i kiedy przyjdzie na to czas, sama odnajdzie powrotną drogę do domu.

9 MARZENIA; oczekiwania, dążenia, nadzieje i obawy
Królowa Mieczy- wydaje mi się, że sama chce panować nad swoim życiem, być jego panią i nie dawać sobie już wtrącać się innym do tego co i jak robi. Chce być stanowcza i bezwzględna, wierna samej sobie.

10 WYNIK REZULTAT; końcowy, ostateczny wynik przyszłego rozwoju sytuacji w odniesieniu do danego problemu lub osoby.
5 Mieczy- niestety nie jest to zbyt dobra karta, to pyrrusowe zwycięstwo. Niby coś zyskała, ale tak naprawdę zostanie z tym sama i będzie prawdopodobnie żałowała decyzji. To nie wyjdzie tak jak sobie założyła. Co, że w walce odniosła sukces, ale nie było to tego warte.

Ode mnie na tą chwilę tyle. W sumie pierwszy raz patrzę Tarotowo na sprawę tego typu. Czytam jedynie z obrazów kart, bo moje doświadczenie nie pomaga mi na wiele więcej... ale może coś wyczułam.
W miarę przypływu nowych myśli postaram się nimi podzielić. :D
Avatar użytkownika
FairyWitch
 
Posty: 128
Dołączył(a): 20 paź 2010, o 18:30


Powrót do Interpretacja małych rozkładów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron