I Mag

I Mag

Postprzez admin » 20 cze 2010, o 17:32

I Mag


Osoby, które może oznaczać:

Atrakcyjny mężczyzna, lider, przywódca, dyrektor, człowiek o silnej osobowości, pisarz, twórca, pomysłodawca, odkrywca, pionier, mag, iluzjonista.

Sytuacje, które mogą być związane z kartą:

Rozpoczęcie nowych działań, posiadanie potrzebnych atutów w konkretnej sytuacji, nowe pomysły, projekty, idee. Twórczość, pomysłowość, kreatywność, pewność siebie. Karta oznacza przejęcie inicjatywy, branie spraw w swoje ręce. Ponadto potencjał seksualny w przypadku mężczyzny. Wolny zawód, nowa praca. Witalność, energia w pytaniach dotyczących zdrowia.

Negatywne aspekty:

Karta może oznaczać manipulację, intryganctwo, nadużywanie mocy, niezdolność do wykorzystania swoich atutów, niewiara we własne możliwości lub nadmierna pewność siebie, skłonność do ryzyka, oszustwo, kłamstwo, nieumiejętność wyrażania siebie. Może oznaczać przywódcę sekty, złych ideologii.
admin
Administrator
 
Posty: 100
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 11:37

Re: I Mag

Postprzez Weronika » 27 cze 2010, o 11:37

Mag - karta oznaczona rzymską cyfrą I.
W przeciwieństwie do Głupca Mag wie, że JEST. Więcej. Podkreśla to przy każdej okazji. Ponieważ do­minuje w nim analityczno-logiczny model poznawania rzeczywistości, Mag chce rządzić światem i z dziecinnym uporem pragnie być miarą kos­mosu. Od niego wszystko się zaczyna — dowodzi tego litera heth, o któ­rej Bóg powiedział: ,,Zaprawdę, od ciebie rozpocznę to dzieło: ty będziesz początkiem stworzenia — nowego, trwałego świata".
Od litery beth zaczyna się też pierwsze zdanie Genesis: ,,Na początku Bóg stworzył..." (,,Bereszit bara Elohim...”). Jako dziecko Mag uwiel­bia manipulować otaczającym go światem zabawek, jako człowiek do­rosły kształtuje go, przedkładając nade wszystko rozum, intelekt i prak­tyczną znajomość spraw, którym się poświęcił. Przy braku wytrwałości i wiedzy grozi mu opinia kuglarza, hochsztaplera, nawet oszusta.
Mag posiada podwójną naturę — Bliźniąt, reprezentuje Inteli­gencję (znak żywiołu Powietrza).

W pozycji prostej: Aktywność, zdolność do kreacji, tworzenie. Witalność, zdrowie. Po­szukiwanie nowych idei, wynalazczość, ciekawość świata. Oryginalność. Wolność, spontaniczność. Umiejętność oddziaływania na innych. Penetra­cja spraw duchowych. Silna wola, silny charakter. Poznanie siebie, po­znanie swoich możliwości. Nauka, racjonalizacja, poznawanie świata-Wszechstronność.

Odwrócony: Utrata zdrowia, energii. Brak silnej woli. Nieostrożność w postępowaniu. Brak wyobraźni, brak wyczucia. Gadatliwość. Plotki. Kuglarstwo, oszustwo. Wykorzystywanie ludzkich naiwności lub słabo­ści. Destrukcja lub autodestrukcja. Siła powodująca złe skutki.

Jan Witold Suliga "Karty które wrózą"
Avatar użytkownika
Weronika
 
Posty: 56
Dołączył(a): 21 cze 2010, o 13:10

Re: I Mag

Postprzez Weronika » 27 cze 2010, o 11:39

ZNACZENIE KARTY: karta wskazuje na początek drogi poznania. Głupiec przemienia się w gorliwego nowicjusza, który z pomocą żywiołów szuka drogi do wnętrza. Mag jest pełen samoświadomości; sądzi, że łatwo znaleźć drogę do wtajemniczenia. Tak naprawdę jest dopiero uczniem, któremu zagraża niebezpieczeństwo, iż stanie się kuglarzem. Dlatego pojęcie Maga jest nieco wyolbrzymione. Jednak nazwa tej karty wskazuje, że dana osoba na początku dalekiej i trudnej drogi musi rozwinąć w sobie magiczne siły. W niektórych taliach wyraźnie zaznaczono, że Mag zwraca się ku wyższym, boskim siłom, które obdarzają go na drogę wielkimi możliwościami stania się równym Bogu. Każdy początek jest ryzykiem, ale kto nie ryzykuje, ten nie może zwyciężyć. Mag wydaje się jeszcze nieco skoncentrowany na sobie. Jego świadomość nie promieniuje jeszcze naturalną samoświadomością. Ale pierwszy krok jest zrobiony. Z Egiptu pochodzi mądre powiedzenie, że droga jest celem; w tym sensie Mag jest na właściwej drodze.

ZNACZENIE SYMBOLICZNE: człowiek realizuje się w nieustającym działaniu. Brak pragnień lub aktywności prowadzi do upadku tak samo, jak działania wbrew sobie. Silna wola i pewność siebie oparte na rozumie i sprawiedliwości zaprowadzą człowieka na najwyższy szczyt i będą go strzegły przed wielkim niebezpieczeństwem. Karta ta wyraża symbolicznie : człowieka jako moc aktywną i twórczą.

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: umiejętność postępowania, twórcza inteligencja, poczucie własnej wartości, rozważna śmiałość i elokwencja. Umysł równocześnie intuicyjny i dedukcyjny, zdolny do analizy i syntezy. Tendencja raczej do obrony niż do ataku. Dynamizm, entuzjazm, energia. Egoizm w sferze uczuć. Tendencje do poszukiwania wrażeń, przeżyć. Odporność na choroby.

ZNACZENIE UŻYTKOWE: jest to moment konkretyzacji planów. Wskazuje na początek działania albo nowy fakt w życiu pytającego. Karta ta oznacza przede wszystkim pracę, plany i dzieci. Może wskazywać na początek nowego, ważnego etapu w życiu pytającego. Spotkanie z drugim człowiekiem ( w towarzystwie karty Diabeł - akt seksualny ). Niezależność jest korzystna dla pytającego. Może on narzucić swoją wolę, kontynuować wysiłek i zrealizować plany. Karta ta często reprezentuje młodą osobę (o ile nie występuje w towarzystwie kart Pustelnik), albo pytającego, o ile nie przekroczył czterdziestki. Mag w sąsiedztwie kart Słońce reprezentuje miłość męską.
Helena Staroweyska - Tarot Marsylski
Avatar użytkownika
Weronika
 
Posty: 56
Dołączył(a): 21 cze 2010, o 13:10

Re: I Mag

Postprzez Tarja » 30 cze 2010, o 20:38

Przekaz OSHO ZEN:

Nie jesteś tutaj przypadkiem. Egzystencja cię potrzebuje. Bez ciebie Egzystencji będzie czegoś, brakować i nikt nie będzie w stanie wypełnić tej luki. Całej Egzystencji brakowałoby ciebie i to właśnie nadaje ci godność. Gwiazdy, słońce i księżyc, drzewa, ptaki i ziemia - wszystko w całym Wszechświecie czułoby pustkę w tym małym miejscu, którego nikt prócz ciebie nie może wypełnić. Twoje połączenie z Egzystencją daje ci wielką radość i satysfakcję, a ona troszczy się o ciebie.
Gdy będziesz już czysty, zobaczysz ogromną miłość spływającą na ciebie ze wszystkich stron.

Komentarz do karty

Na lotosowym liściu doskonałości siedzi naga postać wpatrująca się w piękno
nocnego nieba. Wie, że "domem" nie jest jakieś fizyczne miejsce w świecie zewnętrznym, lecz wewnętrzna cecha odprężenia i akceptacji. Gwiazdy, skały, drzewa, kwiaty, ryby i ptaki - to nasi bracia i siostry w tym tańcu życia.
My, ludzie, łatwo o tym zapominamy, wypełniając swe
codzienne plany życiowe, wierzymy, że musimy walczyć o to, czego potrzebujemy.
W ostatecznym rozrachunku nasze poczucie oddzielności to jednak tylko iluzja powstała w wyniku zajęcia umysłu małymi sprawami.
Nadszedł czas, by sprawdzić czy pozwalasz sobie na przyjęcie niezwykłego daru czucia się „w domu" wszędzie tam, gdzie jesteś.
Jeśli tak, korzystaj z tego czasu i delektuj się tym uczuciem, by zapadło w tobie i pozostało.
Jeśli jednak masz poczucie, że świat na ciebie czyha, zrób sobie przerwę. Wyjdź dziś w nocy z domu i popatrz na gwiazdy.
„Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, co się trafi.”
Forrest Gump
Avatar użytkownika
Tarja
 
Posty: 193
Dołączył(a): 29 maja 2010, o 16:05

Re: I Mag

Postprzez Tarja » 12 kwi 2011, o 21:36

Mag

klucz do interpretacji:
pozytywnie
twórczość, kreacja, nowatorstwo, postęp, moc, potencjał, szanse, możliwości, atuty, kreatywność, pewność siebie, siła woli, charyzma, przywództwo, wszechstronność, nowy pomysł, idea, eksperymentowanie, zdrowie, witalność, płodność, oryginalność, energia męska, przebojowość, zdecydowanie, zapał, optymizm, działanie, umiejętności, ambicja, chęć zajścia wysoko, nowe przedsięwzięcia, zamiary, przejęcie inicjatywy, zgłaszanie się do pewnych przedsięwzięć jako ochotnik, planowanie, dobra organizacja, fach w ręku, zdolność tworzenia, budowania, nieograniczone możliwości, dojrzałość, uczeń przygotowujący się do lekcji albo pracownik przygotowujący narzędzia do pracy, rozpoczęcie pewnego cyklu, zmiany, nowości, wydawanie poleceń, dyspozycji, sprawowanie władzy, kierownictwo,

w otoczeniu trudnych kart i gdy karta się odwróci
manipulacja, nadużywanie zaufania, wykorzystywanie ludzi, ich słabości, poczucie wyższości nad otoczeniem, niszcząca energia, egocentryzm, przekonanie o swojej nadzwyczajności, nadużywanie władzy, oszustwo, kłamstwo, tłamszenie innych, zastraszanie, karta może także oznaczać, że jesteśmy pod czyimś złym wpływem albo my działamy w ten sposób na innych, to także opóźnienia działań, posługiwanie się nieodpowiednimi narzędziami, brak dyscypliny, niezdecydowanie, działania na czyjąś szkodą, brak pewności siebie, zahamowania, problemy z przejęciem inicjatywy, brak wyobraźni, niepowodzenie w działaniach, w nauce, komunikowanie się, pogorszenie stanu zdrowia.osoby, jakie może oznaczać:
- lider, przywódca
- osoba, która wywiera duży wpływ na nas lub na sprawę
- człowiek kreatywny, twórczy, ktoś z głową pełna pomysłów
badacz, odkrywca, innowator, pionier, człowiek uczony, specjalista w swoje dziedzinie
indywidualista, człowiek samodzielny, niezależny,
- mężczyzna świadomy swojej wartości, mający wpływ na innych
- ktoś, kto tworzy poprzez podejmowanie decyzji i wydawanie poleceń, dobry organizator,
- silna osobowość,
ktoś na samodzielnym stanowisku
osoba utalentowana, człowiek wszechstronny, wykształcony, bystry, zręczny,
magik, iluzjonista, prezenter,
- osoba zarozumiała, zbyt pewna siebie, mająca poczucie wyższości
manipulator, człowiek wywierający negatywny wpływ na innych
- ktoś nadużywający władzy, mocy, ktoś kto rządzi „twardą ręką”
ktoś kto chce być liderem za wszelką cenę i zrobi wszystko żeby to osiągnąć
brak zdolności komunikacji, nieumiejętność rozmawiania z ludźmi, przekonanie tylko o swoich racjach, bezkompromisowość, brak dyplomacji
działanie na czyjąś niekorzyść, celowe dążenie do czyjejś zguby
oszustwo, kłamstwo, złe uczynki

miejsca jakie może oznaczać:
miejsce prezentacji, pokazy handlowe, kino, sala szkolna, występ iluzjonisty, giełda, instytut badawczy, gabinet terapeuty lub lekarski, koncert muzyczny, instrumentalny, biuro projektów, gabinet dyrektora.


zawody, jakie może oznaczać:
przedsiębiorca, badacz, naukowiec, przywódca, głowa państwa, kierownik, dyrektor, lekarz, psycholog, terapeuta, nauczyciel, architekt, zawód wymagający twórczego myślenia, ktoś pracujący na samodzielnym stanowisku, iluzjonista, dyrygent, osoba prowadząca pokaz, budowniczy, konstruktor, inżynier, rzemieślnik.

znaczenie karty:
Mag oznacza silną postać, potężną, świadomą swojej mocy. To moc, która ma zdolność budowania, tworzenia, ale i niszczenia. Gdy karta Maga pojawi się w rozkładzie, to znak, że nasze możliwości są ogromne i mamy duży wpływ na sprawę, o którą pytamy. Jednak nie zawsze sobie uświadamiamy naszą siłę. Wokół nas istnieją wspaniałe możliwości, mogę się one nagle ujawnić, być może już je dostrzegamy albo mamy z tym problem, gdyż brakuje nam wiary w siebie i myślimy negatywnie. Zastanówmy się co sprawia, że tak jest i dlaczego nie potrafimy podjąć pewnych wyzwań. Karta Maga sugeruje, że mamy ku temu niezbędne narzędzia, czyli zestaw możliwości, atuty i umiejętności, równocześnie wokół nas istnieją sprzyjające okazje. Jednak coś nas blokuje i boimy się wyzwań. Karta Maga oznacza, że pora to zmienić i że powinniśmy zadbać o rozwój tego, co w nas dobre. Stały rozwój pomoże osiągnąć perfekcje i wzbić się na wyższy poziom. Jako karta porada Mag zachęca do działania, do rozwoju osobistego, podjęcia konkretnej decyzji (jeśli miałeś wątpliwości to Mag pomaga je rozwiać), do korzystania ze swoich talentów, unikalności, do wcielania w życie swoich ideałów.
Zazwyczaj Mag mówi o pozytywnej energii i mocy, która jest wykorzystywana w pozytywny sposób, chyba że sąsiednie karty temu zaprzeczają. Mag trochę podnosi na duchu i uwypukla nieco ego, ale w danej sytuacji jest to niezbędne. Karta oznacza, że powinniśmy wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać najpierw o siebie, dopiero potem możemy zatroszczyć się o innych. Pojawienie się maga zapowiada rozwój własny, postęp, rozwinięcie sytuacji, odkrycie, moc twórczą, ciekawe i inspirujące pomysły. To dobra karta dla naukowców i badaczy, bowiem zapowiada postęp w wybranej dziedzinie, odkrycie, nowość. Mag może reprezentować nas albo kogoś innego, zwróćmy uwagę na to, jak sformułowaliśmy nasze pytanie. Czasem karta oznacza duży wpływ w danej sprawie pewnej osoby, która ma niezbędną moc, władzę albo narzędzia i to od niej będzie dużo zależało. Jeśli jednak pytamy tylko o nas, to karta ta dotyczy naszego rozwoju i wskazuje możliwości, które pojawiły się wokół nas. Mag to także sugestia, aby wziąć los w swoje ręce i przejąć inicjatywę. To rozwój osobisty, aktywność, poszukiwania rozwiązań i nowych dróg, to także przywództwo, wskazywanie innych właściwej drogi. Jesteś panem swojego losu, to główne przesłanie tej karty. Jednak to także wskazówka, by swoją wiedzę, umiejętności wykorzystywać mądrze, tak aby nie wyrządzić krzywdy sobie i innym. Masz szansę na powodzenie w nowych przedsięwzięciach i w projektach, ale bądź zdyscyplinowany i skoncentruj swoje siły na odpowiednim wysiłku. Karta może także zapowiadać sukces w pewnej dziedzinie, osiąganie mistrzostwa w tym, co się robi, narodziny nowego ciekawego pomysłu, niekonwencjonalne rozwiązanie, rozpoczęcie nowego cyklu w sprawach, o które pytamy to także awans na wyższe stanowisko, początek kariery, rozpoczynanie własnej działalności, zdolności wynalazcze, wzięcie odpowiedzialności za swoje życie. Jeśli chodzi o sferę materialną to karta ta wskazuje, że mamy kontrolę nad sytuacją o którą pytamy, wiele zależy od nas, należy tylko podejść do problemu od właściwej strony i zadbać o to, by go rozwiązać. Nie bądźmy bierni i nie czekajmy na to, co przyniesie los, zdajmy się na siebie, przejmijmy inicjatywę. Nasze działanie będzie miało decydujący wpływ. Karta może także zachęcać aby użyć pewnych niewidzialnych sił, aby zmienić coś w związku. Karta wskazuje także, że to czego pragniemy jest w zasięgu ręki trzeba tylko tego poszukać, znaleźć, rozpoznać i nauczyć się z tego korzystać czerpiąc efekty. Pojawienie się Maga w rozkładzie może też oznaczać postęp w komunikowaniu się, dojście do porozumienia. Mag może także symbolizować mężczyznę, który dominuje albo w związku pełni rolę osoby przejmującej inicjatywę. Jako karta porada dla kobiety oznacza, że to ona powinna wykazać się inicjatywą. Karta oznacza też nowy romans, nadchodzące okazje do spotkania kogoś wyjątkowego, kto będzie wywierał na nas duży wpływ, kto nas oczaruje i zachwyci. To także eksperymentowanie w miłości i w seksie, nowe pomysły w związku, chęć wyjścia z rutyny. Ale uwaga, czasami karta oznacza osobę, która świetnie manipuluje innymi, wykorzystuje ludzkie słabości i uczucia i może narobić w naszym życiu niezłego zamieszania. W negatywie może także oznaczać kłamstwo albo oszustwo. Musimy oczywiście zwrócić uwagę na położenie karty w rozkładzie i karty korespondujące, one podpowiedzą więcej szczegółów. Spójrzmy teraz na przykładowy rozkład, w którym objawiła się karta Maga.

Zastosowałam rozkład pięciokartowy, aby odpowiedzieć na postawione pytanie. Brzmi ono: Co powinnam zrobić, żeby uratować swój czteroletni związek?
Karty rozkładamy od lewej do prawej, począwszy od pierwszej, którą kładziemy jako pierwszą, ostatnia piąta karta będzie leżała skrajnie po prawej. Znaczenie poszczególnych kart przedstawia się następująco:
Minione wpływy (to co miało miejsce w przeszłości i ma wpływ na obecną sytuację).
Obecne wpływy
Ukryte wpływy, to z czego nie do końca zdajemy sobie sprawę, albo czego zupełnie sobie nie uświadamiamy
Rada, co należy zrobić w tej sytuacji
Jaki będzie rezultat zastosowania się do rady.

Karty, które pojawiły się po wybraniu z talii:
Czwórka pucharów 2. Piątka denarów 3. Wisielec 4. Mag 5. Ósemka buław

Karta na pierwszej pozycji sugeruje, że problemy w związku spowodowane są pewnym zmęczeniem obecnym związkiem najprawdopodobniej wywołanym monotonią, w wyniku czego nastąpiła utrata motywacji co do starania się o związek. W grę wchodzi rozczarowanie między partnerami, przesyt różnymi problemami, niewykluczone jest, że oboje z partnerów nie dostrzegają tego, co mają, zamiast tego są znudzeni, zawiedzeni i w wyniku tego pojawiła się obojętność, w związek wkradła się rutyna, przyzwyczajenie. Mamy dość rozczarowania i problemów. Zastanówcie się jak odejść od rutyny i wzbogacić trochę Wasze życie uczuciowe. Pomyślcie o wspólnym zajęciu, które odgoni trochę nudę i pozwoli oderwać się od problemów. Zacznijcie okazywać większe zaangażowanie związkiem, okazujcie sobie zainteresowanie i to, że jesteście ważni dla siebie.
Piątka denarów to niezaspokojone potrzeby. W związku czegoś brakuje, miłości, zrozumienia ale możliwe też, że macie teraz trudniejszą sytuację finansową i brakuje Wam pieniędzy, co prowadzi do nieporozumień między Wami. Warto więc zastanowić się nad czym trzeba zadbać w Waszym związku? Czego mu brakuje i jak to zapewnić?
Wisielec na pozycji trzeciej odpowiada na pytanie z czego nie zdajemy sobie sprawy. Otóż najwyraźniej nie uświadamiamy sobie, że nie wkładamy żadnej pracy w ten związek. Jesteśmy bierni i czekamy aż sytuacja naprawi się sama, ale...
oto pojawia się Mag jako karta porada i sugeruje zacząć działać i to natychmiast! Mag wskazuje, że mamy duże szanse i możliwości naprawy tej niewygodnej sytuacji. Wiele zależy od Pani, która zadała pytanie, według kart ma ona niezbędne cechy charakteru, umiejętności czy środki, które pozwolą osiągnąć porozumienie między nią a partnerem. Mag to szansa poprzez pracę nad sobą i nad związkiem, to moc i siła, która pozwoli przezwyciężyć to, co nas dręczy. Nie czekaj więc w nieskończoność na czyjś krok albo na przychylny los, tylko spróbuj naprawić tę sytuację, rozmawiaj o problemach z partnerem, pokaż że zależy Ci na pogodzeniu się z nim.
W rezultacie zaczniecie się sobą bardziej interesować, więcej rozmawiać poprzez znalezienie wspólnego języka, o czym mówi karta ósemka buław, która pojawiła się w rozkładzie jako rezultat podjętych działań.
Avatar użytkownika
Tarja
 
Posty: 193
Dołączył(a): 29 maja 2010, o 16:05


Powrót do Arkana Wielkie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron