Małe Arkana a Duże Arkana

Małe Arkana a Duże Arkana

Postprzez Tarja » 4 lip 2010, o 22:56

Arkana małe a duże
Arkana Małe a Arkana Duże

Początkującym adeptom Tarota wyjaśniamy, że Tarot składa się z talii 78 kart, z których 56 nazywamy arkanami małymi, a pozostałe 22 karty tworzą arkana wielkie, czyli wielkie tajemnica życia.

Arkana Małe
Arkana małe odnoszą się do życia codziennego, mniejszej wagi, często odnoszących się do życia codziennego, ale które także powinniśmy brać pod uwagę, oraz których nie należy lekceważyć, ponieważ czasami drobny szczegół może przesądzić o całokształcie danej sprawy.

Arkana małe mówią zazwyczaj o sprawach codziennych, czasami oczywistych, których jednak nie dostrzegamy poprzez nasze zaślepienie, obawy, lęki. Jeśli stawiasz kartom Tarota pytanie w ważnej dla Ciebie sprawie, a w odpowiedzi pojawiają się wyłącznie arkana małe, może to oznaczać, że na siłę nadajemy pewnej sprawie wielkie znaczenie i doszukujemy się wielkich rzeczy, które za daną sprawą stoją, a prawda jest w rzeczywistości oczywista i prosta i znacznie mniej skomplikowana niż nam się wydaje. Arkana mniejsze świetnie sprawdzają się jako podpowiedzi do stawiania Tarota dziennego, w zapytaniu jak mają się sprawy na dzisiaj, co się wydarzy albo jak przebiegnie pewna ważna dla nas sprawa w dniu dzisiejszym. Nie znaczy to, że mamy korzystać w takim przypadku wyłącznie z kart arkanów mniejszych. Należy korzystać z całej talii tarota, ale arkana większe traktować jako główną wskazówkę, natomiast arkana mniejsze informują o mniej ważnych rzeczach, które mają wpływ na daną sprawę.

Arkana wielkie,
To bardzo ważne karty, wskazują na to, że sprawa o którą pytasz ma szerszy wymiar i znacząco wpływa na Twoje życie. Kiedy w rozkładzie pojawią się wyłącznie arkana wielkie, albo będą stanowiły one większość kart w rozkładzie, to będzie to oznaczało, że sprawa ta ma decydujący wpływ na Twoje obecne życie i należy się dokładnie przyjrzeć sytuacji i zastanowić się, co można zrobić, by się wyjaśniła i została rozwiązana w pomyślny sposób. W jaki, podpowiedzą Tobie karty Tarota, ale musisz zadać im kolejne pytanie z prośbą o radę w danej sprawie. Kiedy pojawiają się arkana większe, oznacza to, że mamy do czynienia ze sprawą, problemem, zjawiskiem niezwykle ważnym i nie możemy wykazać się obojętnością, ponieważ w najbliższym czasie wydarzy się coś ważnego, a my musimy wziąć los w swoje ręce. W mojej praktyce stawiania kart Tarota zdarzało się, że nawet w pytaniach o rzeczy z pozoru błahe, mym oczom ukazywały się prawie wyłącznie same Arkana wielkie, wtedy wiedziałam, że sprawa jest tak naprawdę bardziej poważna i zaawansowana niż mi się wydaje, co zresztą potwierdzało w późniejszym czasie samo życie.
www.magiakart.pl
„Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, co się trafi.”
Forrest Gump
Avatar użytkownika
Tarja
 
Posty: 193
Dołączył(a): 29 maja 2010, o 16:05

Powrót do Arkana Wielkie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron