PORTRET PSYCHOLOGICZNY

Czyli nauka, książki, talie, spostrzeżenia, doświadczenia itd.

PORTRET PSYCHOLOGICZNY

Postprzez buława » 28 kwi 2011, o 09:25

Ten wątek również zostaje otwarty dla osób chętnych do podzielenia się swoją wiedzą :) zapraszam serdecznie!!
buława

Re: PORTRET PSYCHOLOGICZNY

Postprzez soliet » 25 lip 2011, o 15:43

Witam :)
Chodzi o portret psychologiczny z TAROTA ?
Zrobiłam takich portretów chyba już ze 100 według A. Chrzanowskiej :) ktoś jeszcze z Was go robi?
Michale, Michale wzywam Cię tu .Mieczem ognistym odetnij mnie złu.
Michale, Michale kocham Cię tak .Utwierdzaj mnie w wierze na jawie i w snach.
soliet

Postprzez buława » 25 lip 2011, o 18:45

tak, właśnie o taki chodzi :) a ja nie zrobiłam jeszcze ani jednego... więc może podziel się wiedzą co?? :mrgreen:
buława

Postprzez buława » 16 sie 2011, o 07:05

na czym polega ten portret psychologiczny??chętnie bym się nauczyła:)
buława

Postprzez soliet » 16 sie 2011, o 17:57

Hejka buława
potrzebna jest data urodzenia
soliet

Postprzez buława » 16 sie 2011, o 18:20

no dobra wyskoczę ze swoją :) 08.01.1976r.
buława

Postprzez soliet » 16 sie 2011, o 18:31

No to wezmę inna datę

Portret numerologiczny
Dusza każdego z nas wybiera konkretne wcielenie ,wyznacza sobie jedocześnie moment narodzin.
W naszym świecie nazywa się go datą [dzień, miesiąc i rok] Korzytsając z Tarota możemy odnaleźć pewien kod ,który opiwe o najwyższym motywie przewijającym się przez całe życie danego człowieka , o jego predyspozycjach ,które znacząco wpłyną na rozwój.Dzięki tej analizie możemy lepiej zrozumieć daną osobę ,wyjaśnić przyczyny jej zachowania ,pomóc w zrozumieniu tego, co nią kieruje ,ułatwić odkryciejej przeznaczenia w tym życiu.
Dzięki książce A.Chrzanowskie możemy zrobić sobie mały portrecik psychologiczny.
Zrobię dla przykładu
dla daty 24.07.2000
1 --karta Kapłanki *2* [bowiem od dnia ur.odejmujemy 22 iż Tarot Duży Arkan posiada 22 numery]
2 karta Rydwan*7*
3 Kapłanka

teraz w prosty sposób opiszę datę do kart
1) Kapłanka 2) Rydwan 3) Kapłanka[kolejne działanie to dodanie do siebie wartości liczb kart czyli
4) 2+7=9Eremita 5)7+2 =Eremita kolejne działanie również polega na dodaniu do siebie liczby wyjdzie kolejna pozycja
6) 9 + 9=18 Księżyc
I WYJDZIE NAM TAKI OTO PRZYKŁAD
1) KAPŁANKA 2)RYDWAN 3) KAPŁANKA
4) EREMITA 5) EREMITA
6) KSIĘŻYC
W KOLEJNYM DZIAŁANIU TO KARTĘ 1 CZYLI KAPŁANKĘ O WARTOŚCI NUMERYCZNEJ 2 DODAJEMY DO POZYCJI PIĄTEJ CZYLI EREMITY W TEN SPOSÓB UZYSKAMY POZYCJĘ 7
7) 11 MOC LUB SPRAWIEDLIWOŚĆ ZALEŻY OD OSOBY WRÓŻĄCEJ JAKIM SYSTEMEM SIĘ POSŁUGUJE
POZYCJE 8 ROBIMY DODAJĄC POZYCJĘ 2 CZYLI RYDWAN PLUS POZYCJĘ 6 KSIĘŻYC [7 + 18 WARTOŚCI LICZBOWE KARTY ]==26 I TU MUSIMY ODJĄĆ 22 WIELKICH ARKANÓW CZYLI BĘDZIEMY MIEĆ 4 CESARZA
KOLEJNA DONICZKA POWSTAJE W TAKI SPOSÓB

4) EREMITA 5) EREMITA
6) KSIĘŻYC
7 )MOC
8) CESARZ

TERAZ MUSIMY OBLICZYĆ KARTĘ Z POZYCJI 9 CZYLI ODEJMUJEMY WARTOŚCI LICZBOWE KARTĘ Z NUMEREM 1 I 2
CZYLI RYDWAN [BO JEST WIĘKSZA ODEJMUJEMY OD kapłanki ] wychodzi nam 5 Kapłan
9-KAPŁAN
TERAZ SZUKAMY 10 ODEJMUJEMY WIĘC 2 OD POZYCJI 3 ZNOWU RYDWAN OD KAPŁANKI DAJE NAM 5 KAPŁAN
10-KAPŁAN
KOLEJNE TO DZIAŁANIE TO ODJĘCIE POZYCJI 9 OD 10 CZYLI KAPŁAN ODJĄĆ KAPŁAN [5-5 ] DAJE NAM 0
CZYLI GŁUPIEC
POZYCJA 11 TO GŁUPIEC
KOLEJNYM DZIAŁANIEM BĘDZIE WYSZUKANIE POZYCJI 15 ROBIMY TO SUMUJĄC KARTY 9,10,11
CZYLI ICH WARTOŚCI LICZBOWE 5+5+22= 32 ODEJMUJEMY OD TEGO KARTĘ Z POZYCJI 7 CZYLI 11 DAJE NAM TO 21 KARTĘ ŚWIATA
TAK WYGLĄDA DONICZKA

4) EREMITA 5) EREMITA
6) KSIĘŻYC
7 )MOC
8) CESARZ
9) KAPŁAN
10 )KAPŁAN
11) GŁUPIEC
15 ) ŚWIAT
KARTĘ HARMONII OBLICZAMY DODAJĄC POZYCJĘ 7 I 8 CZYLI MOC+CESARZ =11 +4 =15 DIABEŁ
W NASTĘPNYM TEMACIE OPISZĘ O CO CHODZI
A teraz obliczenia

Portret numerologiczny ---dla daty np... 05.07.1977
Obliczenia

1)*5------2)*7-------3)*2
--4)* 12----5)*9
---------6) *21
7) *14
8) *6
9) *2
10 )* 5
11) *7
12) *20
15)* 22/0/

Teraz przejdziemy do opisu;
Lęki ,kompleksy i blokady ukryte w podświadomości danej osoby;
to pozycja (4) czyli karta Wisielca ;
Informuje o braku równowagi emocjonalnej właściciela , o skłonnościach do zamykania się w sobie , może
sugerować skłonności do używek wpływających na zmianę stanu świadomości [alkoholu, narkotyków,leków
psychotropowych], bardzo często mówi o toksycznym wstydzie , czyli takim ,kiedy ktoś się wstydzi za niemoralne , nieuczciwe czy niegodne postępowanie innych osób , choć do tego w żaden sposób się nie przyczynił , np żona alkoholika wstydzi się postępowania swego pijanego męża i ukrywa jego wybryki przed rodziną i znajomymi.
W skrajnych przypadkach może wskazywać na poważne zaburzenia emocjonalne.

Misja [ Zadanie do wykonania z jakim dana osoba przyszła na świat , czyli co powinna ona robić ,aby się zrealizować i nie musieć powtarzać danego wcielenia .
Pozycja (7) czyli Umiarkowanie
Wskazuje na zadanie polegające na wprowadzeniu harmonii w swoim otoczeniu , poszukiwaniu równowagi między przeżyciami wewnętrznymi a wibracjami panującymi na zewnątrz .
Na innym poziomie taki człowiek musi dążyć do równowagi we wszystkich sferach i aspektach życia. Powinien on emanować , harmonią ,spokojem i opanowaniem , być oparciem dla swoich bliskich , krewnych i sąsiadów ..
Jego zadaniem to poszukiwania złotego środka w każdej sytuacji , demonstrowanie tolerancji i zrozumienia dla innych .
Największym błędem są wahania emocjonalne , rozchwianie psychiczne , skrajne zachowania i wprowadzanie zamętu w swoje otoczenie.
Realizacja ( mówi jakie dary od losu otrzymał człowiek , by zrealizować swoją misję , co będzie pomagać w wykonaniu zadania ) karta na pozycji (8) czyli Kochankowie

Obdarowuje swego właściciela umiejętnością obdarzania miłością na każdym poziomie i w każdym wymiarze , nawet tym uniwersalnym , kosmicznym. Ludzie ci posiadają także cenną umiejętność dokonywania wyborów i podejmowania decyzji niezależnie od stopnia ich trudności i skomplikowania .Mają tez predyspozycje do handlu , działalności polegającej na pośredniczeniu i pomaganiu innym w dokonywaniu koniecznych wyborów.
Dodatkowym darem tutaj jest zdolność do nawet ciężkiej pracy nad poprawą różnego rodzaju relacji partnerskich , czyli związków uczuciowych i relacji w spółkach biznesowych i innych , które opierają się na zasadzie partnerstwa.

Harmonia psychiczna ( określa okoliczności i warunki w jaki sposób człowiek odnajdzie harmonię )
karta na pozycji (12) Sąd
Harmonia osiągana poprzez bliskie i ciepłe kontakty w rodzinie , między wszystkimi krewnymi i tymi najbliższymi , i tymi dalszymi , szczerość i otwartość w kontaktach z nimi oraz mądrymi i dojrzały system wartości , szerokie horyzonty światopoglądowe , zagłębianie rożnych kultur i tradycji , tolerancję dla poglądów innych i rozumienie różnic między ludźmi.

Wypracowanie karmy ( czyli odpracowanie swojej karmy)
pozycja (15) karta Głupca

Sposobem odpracowania zobowiązań karmicznych w przypadku osoby mającej kartę Głupca jest posiadanie dzieci i dobre ich wychowanie , praca z dziećmi , troska o ich dobro w sensie osobistym i społecznym ,a także odważne podejmowanie nowych wyzwań , bycie otwartym na nowe sprawy , zjawiska , zadania .
To także kultywowanie w sobie zapału i entuzjazmu , jaki jest właściwy dzieciom i zwalczanie w sobie wszelkich stereotypów i rutynowych zachowań.

tak wygląda ten portret , mam nadzieję ,że się nie pomyliłam w obliczeniach
później dopiszę jeszcze pozycję 13 i 14
soliet

Postprzez buława » 17 sie 2011, o 07:00

nie bardzo rozumiem jak się oblicza rok....biorę już przykład daty 24.07.2000 rozumiem że od 24 odejmujemy 22 i wychodzi 2, następnie wychodzi 7 ale jak wyliczyłaś z roku 2000 tą 3?? sorki ale albo nie doczytałam albo nie zrozumiałam.... :oops: ale bardzo ciekawie to wygląda. Gdybyś mogła to proszę podaj te obliczenia na jeszcze 2 przykładach dat.
buława

Postprzez soliet » 2 wrz 2011, o 08:17

buławo o jaką trójkę chodzi
obliczenia daty robię tak
24.07 2000
1) karta daje Kapłankę
2) daje Rydwan
3) daje znów Kapłankę
nie wiem gdzie widzisz błąd , może skopuj na jakiś kolor bym wiedziała o co chodzi dobrze
soliet

Powrót do Ogólnie o Tarocie