Książki polecane

Czyli nauka, książki, talie, spostrzeżenia, doświadczenia itd.

Książki polecane

Postprzez FairyWitch » 23 mar 2011, o 09:37

Wątek do dzielenia się opiniami na temat polecanych przez was książek o Tarocie :D

Ja od siebie polecam "Misterium Tarota" pani Chrzanowskiej, dotyczące WA, szczególnie omówienie archetypów. Wędrówka od Głupca do Oświeconego.
Łatwo wyjaśniony archetyp każdej karty z WA. Dzięki temu jakoś zostało mi w głowie kilka fajnych spostrzeżeń na temat poszczególnych kart. ;)
FairyWitch

Re: Książki polecane

Postprzez Mystery » 30 mar 2011, o 06:01

A ja będę nudna i powiem, że najlepszą skarbnicą wiedzy jest nasza podświadomość.. Zanim sięgniesz po opisy ( na to zawsze jest czas) spróbuj zapisywać swoje pierwsze myśli jakie pojawiają sie przy ogladaniu katy.. To jest ten jedyny moment, kiedy mozesz to zrobić, potem już sugerujesz się opisami, które niewiele dl Ciebie znaczą i uczysz się ich na pamięć... wszystko wymaga czasu, a tarot jest dla wytrwałych. Z czasem przyjdzie kolej na kursy (to umożliwia głębsze zrozumienie) i na ksiązki, ktore czytamy już z inną świadomością .
Mystery

Postprzez FairyWitch » 11 kwi 2011, o 12:10

Masz rację, ale "niestety" to już za mną.
Praktycznie od początku było sugerowanie się, ponieważ pierwsza talia to RW z podpowiedziami na marginesach i małą książeczką.
Teraz mam nową talię i to o tyle dobre, że maleńko umiem i mimo wszystko z wieelu kart nic nie pamiętam, więc działam tutaj podświadomością i pierwszymi skojarzeniami.
:)
FairyWitch

Postprzez buława » 26 kwi 2011, o 08:45

Ja z początku przeczytałam książeczkę dołączoną do talii kart i powiem Wam tak : z początku przez pierwsze dni interpretowałam karty z książką w ręce lecz często zdażało się że patrząc na karty miałam jakąś myśl którą odrzucałam bo opis mówił inaczej....ale czas pokazał że właśnie ta myśl była właściwsza niż opis książkowy.Dlatego teraz uczę się wsłuchiwania w siebie a potem w razie wątpliwości otwieram książkę...a mam ich trzy. Uważam że godną polecenia jest książka Barbary Antonowicz-Wlazińskiej "Vademecum Tarota" jest tam wspaniale opisany warsztat pracy tarocisty, opisy kart też są fajne i znajdzie się też parę rozkładów :) lubię też Hajo Banzhafa.
buława

Powrót do Ogólnie o Tarocie