nasze talie,te które mamy,chcemy mieć i marzymy o nich

Czyli nauka, książki, talie, spostrzeżenia, doświadczenia itd.

Re: nasze talie,te które mamy,chcemy mieć i marzymy o nich

Postprzez FairyWitch » 2 sty 2011, o 12:25

A za to znalazłam kolejną fajną talię.
Szukam gdzieś, żeby taniej niż u nas było :P

Revelations Tarot.

Ktoś ma?
FairyWitch

Postprzez mika » 22 sty 2011, o 20:42

Witam
Dopiero zaczynam swoja przygode z tarotem. Czy moglobyscie polecic mi jakas przystepna, jasna i ciekawa prosta talie scarabeo?
mika

Nasze talie ... Gilded Tarot

Postprzez jarzar » 28 lut 2011, o 13:04

Niedawno zrealizowałem jeden z planowanych zakupów odnośnie talii Tarota. Wszedłem w posiadanie GILDED TAROT autorstwa Ciro Marchetti-ego. W komplecie znajdowały się jeszcze książka Barbary Moore i woreczek na karty.
Jest to moja druga talia Ciro. Podobieństwo klimatu, kolorystyka talii tego autora/grafika są widoczne na pierwszy rzut oka. Nie będę się nimi zajmował ponieważ można wszystkie talie obejrzeć w internecie. Widać pewną ewolucję, np karta Papież (Kapłan) przechodzi w Wiarę, ale to można sobie przeanalizować oglądając obrazy.
Chciałbym skupić się na formie i zawartości zestawu, który się kupuje ponieważ wydaje mi się że jest to talia która może przyciągnąć uwagę.
Komplet jaki kupujemy zapakowany jest w dość nieporęczne ale solidne pudełko o wymiarach 12,5x19x5cm. Samo opakowanie ustępuje wygodzie pudełka Tarota Snów ale wyróżnia się na tle standardowych kartoników konkurencji. Poza tym mieści podobnej wielkości książkę-instrukcję (12x18cm) oraz posiada wydzielone miejsce na talię kart formatu 7x12cm i woreczek na karty (strasznie sztuczny i mający się nijak do woreczków które można kupić oddzielnie - jednak dla osoby która nie chce zabierać ze sobą pudełka jest rozsądną propozycją zabezpieczenia kart). Być może moje dotychczasowe spostrzeżenia robią nie najlepsze wrażenie ale zacząłem od rzeczy które moim zdaniem nie są najlepsze. W porównaniu z innymi taliami Tarota do Gilded Tarot dołączona jest dość obszerna i wygodna książka Barbary Moore pełniąca rolę instrukcji. I tu podobnie jak w Tarocie Snów wielkie uznanie dla producentów/wydawców ponieważ taka "instrukcja", moim zdaniem, może wystarczyć na początek i w miarę ze wzrostu zainteresowania na pewno wymagać będzie rozszerzenia o bogatsze opracowania zapewne dotyczące talii Ridera Waite'a ponieważ symbolika tej talii jest im bardzo bliska. Książka jest nieporównywalnie bogatsza, łatwiejsza w odbiorze i napisana przystępniejszym językiem niż kartonikowe broszurki dołączane zwykle do talii. W książce podane jest znaczenie kart troszkę informacji o symbolice, ćwiczenia mające pomóc w nauce i kilka rozkładów kart, np.: trzy karty, trudny wybór, rozkład dzienny, krzyż celtycki. Jest to o niebo więcej od tego co standardowo się otrzymuje. Karton na którym wydrukowane są karty jest delikatniejszy od tego z Tarota Snów a jednocześnie sprawia wrażenie takiego którego nie zniszczy się bardzo szybko.
Podsumowując. Jest to pierwsza talia Tarota (z trzech) autorstwa Ciro Marchetti'ego. Drugą jest Tarot Snów. Obie talie cechuje dobra jakość wykonania, przystępna instrukcja i solidne opakowanie. Według mnie Gilded Tarot nadaje się dla osób rozpoczynających poznawanie Tarota bardziej niż pozostałe talie Ciro Marchetti'ego ze względu na podobieństwo do klasycznego R-W a pozostałe talie coraz bardziej od niego odchodzą i wymagać mogą trochę innego podejścia.
Odnośnie trzeciej talii Legacy Of The Divine (Boski Tarot- jak to przetłumaczono w katalogu Talizman.pl) napisze jak tylko uda mi się ją kupić wydaną po polsku (spodziewam się równie ciekawego opracowania jak w Tarocie Snów).
jarzar

Postprzez FairyWitch » 18 kwi 2011, o 13:18

Ja mam aktualnie LoScarabeo- piękna, czytelna, pastelowa i delikatna. Taka jak lubię! :roll:
Dzisiaj dotarła też nowa Wheel of the Year Tarot LS- super! kolorowa, ale nie nachalna, pokazuje się zupełnie z innej strony na niektórych kartach. Ma wspaniałe Asy i takie wymowne Miecze. :D
FairyWitch

Postprzez buława » 18 kwi 2011, o 14:49

daj jakiegoś linka na te karty - jestem bardzo ich ciekawa :)
buława

Postprzez FairyWitch » 18 kwi 2011, o 16:13

FairyWitch

Postprzez buława » 18 kwi 2011, o 17:59

pięknaaa...pozazdrościć ;) ja jak do tej pory mam tylko te dwie :( Gilded Tarot i RW(z ktorego nie korzystam raczej) no i runki ;)
buława

Postprzez FairyWitch » 18 kwi 2011, o 18:14

Ja RW odłożyłam, nie korzystam już ani trochę, przez te podpisy, ale to akurat od czasu posiadania LS.
Teraz korzystam tylko z niej, a tamta "sezonowa" czeka na oczyszczanie. :D
FairyWitch

Poprzednia strona

Powrót do Ogólnie o Tarocie