jakie macie zwyczaje związane z Tarotem?

Czyli nauka, książki, talie, spostrzeżenia, doświadczenia itd.

Re: jakie macie zwyczaje związane z Tarotem?

Postprzez Tarja » 28 cze 2010, o 09:56

ja wróżę kiedy mam czas, nie mam okreslonej pory, ale musze mieć spokoj i cisze, nikogo nie moze byc w pokoju.
Podobnie jak ty zapalam świeczkę, i staram sie wyciszyć. Koncentruje się na płomyku swiecy. Od czasu do czasu, oczyszczam karty nad płomieniem swiecy, i zawsze przed i po skonczonej sesji z kartami myje rece, to taki symboliczny symbol odciecia. Nie daje nikomu dotykac kart ;) na poczatku kladlam karty przed snem pod poduszke :lol: ale moze cos w tym jenak jest? teraz tak mysle sobie, jak to pisze? bo ta włąsnie talia z ktora "spalam"najlepiej ze mna wspolpracuje. Narazie tyle co mi przychodzi na mysl...
„Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, co się trafi.”
Forrest Gump
Tarja

Postprzez Tarja » 30 cze 2010, o 21:22

ja tez nie mam czasu, kieeedyś na poczatku sie w to bawilam ;)
teraz jak skoncze seans, to tasuje chwile karty, i zamykam kaplanką
[quote][a do tego mam w woreczku z kartami kryształ górski./quote]
a to ciekawe, jaki zbieg okolicznosci, bo ja kiedys dostalam w prezencie tygrysie oko, calkiem o nim zapomnialam, a dzis mi wpadl ten kamyk w lapki, zastanawialam sie co z nim zrobic, a kiedys slyszalam ze on świetnie wplywa na trzecie oko, (wedlug mnie to intuicja) moze go sobie do woreczka wloze?
„Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, co się trafi.”
Forrest Gump
Tarja

Postprzez wiedzmazdrzewa » 25 sie 2010, o 08:27

Zwyczaje, hmm... jako ze nie jestem specjalnie dogmatyczna, jesli chodzi o tarota, a nawet staram sie swoimi artykulami nalac do glowy oleju tym, ktorzy przesadzaja z rytualizacja - to nie wiem czy jestem najlepszym zrodlem informacji ;). Ale Bulawa mnie zaprosila do tego watku, wiec nie zaszkodzi ruszyc glowa.

Mam jeden zwyczaj podstawowy - karty musza byc w swoim pudeleczku, kiedy z nich nie korzystam. Nie wyobrazam sobie chaosu w kartach, jaki musialby zaistniec, gdyby moje kilkanascie talii lezalo rozsypanych w szufladzie! Talie, ktorymi czesciej wroze, maja swoje woreczki (i wtedy juz wyjmuje je na stale z pudelka), recznie przeze mnie szyte.

Przed wrozeniem tasuje karty i przesuwam nimi nad swieczka albo dmucham w nie, jesli nie mam pod reka ognia, a jest juz ciemno (bo w ciagu dnia wystarczy wystawic karty do slonca w celu oczyszczenia). To taki moj mini-rytual, taki punkt przejsciowy. Kiedy oczyszcze karty, moj umysl sie resetuje i przestawia na myslenie tarotowe i jestem gotowa do wrozenia. To chyba kwestia przyzwyczajenia do pewnych ruchow :).

Po wrozbie zwykle nie chce mi sie porzadkowac kart i zwykle tego nie robie. Ale ukladam karty w porzadku przed wazna wrozba, w ktorej spodziewam sie trudnych tematow. To z szacunku dla klienta - chce, zeby karty byly "swieze", przygotowane specjalnie dla niego. No i ukladam karty po dlugim okresie ich nie uzywania. To tak dla odswiezenia pamieci, bo dzieki ukladaniu moge je jeszcze raz wszystkie obejrzec.

Kiedys pisalam o tarocie tylko z wielkiej litery, ale teraz przestalam, wiec to zwyczaj praktykowany dlugo i odrzucony.

Wiecej przewinien nie pamietam :).
Magia, tarot, astrologia i rękodzieło - zobacz, co się kryje pod Księżycem i Drzewem. treemoon
wiedzmazdrzewa

Postprzez Dezire3 » 29 sie 2010, o 09:32

Ja niestety nie mam żadnych zwyczajów :) ale może coś od was podłapię :D
http://tarot-i-ja.blogspot.com/ Mój wiedzmowy blog :D
Dezire3

Postprzez rudi » 4 wrz 2010, o 07:27

ja tylko staram się zawsze przykrywać strażnikiem ( różni w różnych taliach ), a poza tym to karty leżą czasem pod poduszką, czasem na stole, czasem na półce z książkami... a wruszkuję najczęściej na pościeli w łóżku :lol:
nie używam świeczek ani obrusików, nie oczyszczam też talii nad świeczką, bo niewiele to moim kartom daje
jak zaczynają gadać głupoty, to daję im odpocząć i zaczynam przez jakiś czas używać innej talii :geek:
rudi

Postprzez FairyWitch » 20 paź 2010, o 18:38

Ja w sumie nie mam jakichś specjalnych... ;)
Chociaż trzymam je w kartoniku w jakim kupiłam, ale mam zamiar zrobić im woreczek.
Zawsze chowam je spowrotem do środka po rozkładach.
Chciałabym jakoś mieć taki magiczny kącik do rozkładania, na okrągłym stoliczku, przy świeczkach.
Czasem zapalam świecę i włączam dobrą muzykę.

Ogólnie mam jakiś napad jak ktoś dotknie karty, za co zganiłam ostatnio mocno Lubego... alez miałam wtedy stracha.

To chyba muszę zafundować im oczyszczanie, bo przyznam szczerze, że nigdy tego nie robiłam. :ugeek:
FairyWitch

Postprzez FairyWitch » 25 paź 2010, o 07:21

Tak, tak, ale ja jeszcze nie wróżę nikomu na żywo :oops:

A jak oczyszczacie? Czy wystarczy na sek. nadstawić talię nad świeczkę?

Ja wczoraj stawiałam na małym stoliku, gdzie była podkładka i czerwona świeca i karty. :P Tylko muszę sobie jakiś obrusik skombinować, żeby ładnie było.
FairyWitch

Postprzez Mystery » 30 mar 2011, o 05:50

Przesądna nie jestem, ale jestem uważna i potrafię obserwować i dostrzegać synchroniczność. Wszystkie moje zasady wynikają z własnych doświadczeń, niektóre sytuacje nauczyły mnie jak postępować w odniesieniu do tarota. Ale to co dobre dla jednej osoby, nie musi być idealne dla drugiej..

Karty oczyszczam mentalnie i energetyzuję nad płomieniem świecy. Zanim rozłożę karty, w myślach je błogosławię i wyjawiam intencję (dla dobra wszystkich) z jaką siadam do kart. To jest jedyny najważniejszy dla mnie zwyczaj. Jak większość z Was przechowuję swoje karty w woreczkach i pudełku. Mam jedno stałe miejsce w którym rozkładam karty przy zapalonej świecy (kolor biały, fiolet lub zieleń). Nie zakładam nogi na nogę podczas rozkladania kart i o to samo proszę osobę, która siedzi przede mną:) Tasuję karty sama, ale wybór kart należy do pytającego, chyba, że jest nieobecny.. Nie rozkładam kart kiedy jestem zmęczona, z bólem głowy, kiedy ktoś mnie drażni, albo kiedy intuicyjnie czuję jakąś blokadę.. ;)
Mystery

Postprzez FairyWitch » 18 kwi 2011, o 13:13

Mystery a o co chodzi z nie zakładaniem nogi?

Ja właśnie okadziłam białą szałwią, a następnie oczyściłam nad świeczką. Teraz leżą w woreczku z kawałkiem białej świecy i czekają na różowy kwarc.
Przechowuję je w woreczku handmade by me :roll: :D
FairyWitch

Postprzez buława » 18 kwi 2011, o 15:04

A ja podam taką ciekawostkę bo są tu czasami takie zieleninki jak np ja .... kiedyś wróżyłam koleżance przez gg no i stało się!! koleżanka trochę przegięła nie podając 3 pytań tak jak się umawiałyśmy tylko zasypała mnie wręcz pytaniami błagając o karty na każde z nich...po tej sesji byłam tak wyczerpana że nie umiałam już nic zrobić nie mówiąc o tym że zaczęła mnie boleć strasznie głowa- bolała przez 2 dni. Poradziłam się koleżankom również zajmującym się Tarotem i kazały mi się wykąpać w naparze z szałwii i dodatkiem soli - POMOGŁO!!! naprawdę po kąpieli głowa niemal natychmiast przestała boleć :)potem oczyściłam dokładnie karty i poukładałam je jak należy i....już się nie dam namówić na taki maraton z wampirem energetycznym!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
buława

Postprzez FairyWitch » 18 kwi 2011, o 16:09

Przydatne ;) ja jeszcze nie wróżyłam aż tak, ale kto wie.
Jednak też kiedyś doszłam aż do bólu głowy :lol:
FairyWitch

Postprzez MonikaTarot » 9 maja 2011, o 21:09

ja mam krysztal gorski zawsze na wierzchu :D
a co do Tarota, to po skonczonym 'seansie' oczyszczam karty nad plomieniem swiecy.. krysztaly raz na miesiac myje pod bierzaca woda i susze na sloncu, to poprawia ich energetyke ;)

kiedys mialam straznika talii (zazwyczaj to glupiec, mag albo kaplanka), teraz tego nie stosuje, mam na wierzchu karte anielska - aniola doskonalosci, czyli duchowego mistrza ktorego prosze o pomoc.. mam tez skrypt runiczny ze swoim imieniem na odbijanie negatywnych energii.. :)

istnieje tez inwokacja przed praca z kartami, kilka razy ja stosowalam ale nie czulam jakiejs wiekszej zmiany, wiec zrezygnowalam :)
MonikaTarot

Powrót do Ogólnie o Tarocie