Cechy poszczególnych wibracji.

Cechy poszczególnych wibracji.

Postprzez Tarja » 21 cze 2010, o 11:23

Wszystkie liczby posiadają pewną moc i znaczenie, które ujawnia się w ich nie zredukowanych składnikach liczbowych ( podliczbach) i zredukowanej sumie.
Zredukowana liczba zrównuje je wszystkie i zaciera ich wewnętrzną różnice, wynikającą z podliczb. Inną wibracją będzie 9 powstała z 27 a inną z 36.
W pierwszej części opisałam wibracje od 1 do 10.

1 to początki nowych rzeczy, nowy cykl, nadejście czegoś nowego, niezależność, indywidualność, pewność siebie, potrzeba dowodzenia, spontaniczność. Symbolizuje czas siewu. To świadomość celu i działanie.
Astrologicznie powiązana ze Słońcem.

2 to dualność, zjednoczenie, wzajemne związki, partnerstwo, równowaga, wybór, współpraca. To pogodzenie dwóch przeciwności. Wraz z dwójka ujawnia się nowy element lub osoba.
Astrologicznie dwójka jest powiązana z Księżycem.

3 to ekspansja, samoekspresja, wymiana informacji, komunikacja, tworzenie, wyobraźnia, rozmnażanie, dzieci, romans, odkrywanie, optymizm, rozrywka. Rozproszenie, chwytanie wielu srok za ogon. Dwójka i trójka łączą się by dać Zycie czemuś nowemu.
Dzieciom, miłości, ideom.
Odpowiada planecie Jowisz.

4 to fundamenty, ciężka praca, realizacja planów, biznes, własność, stabilizacja, realizm. Czwórka to liczba fundamentalna odnosząca się do rzeczywistości. Symbolizuje wszystko, co oznacza podstawę, produktywność, organizację, budowanie fundamentów dla przyszłości.
Odpowiada planecie Uran.

5 to kreatywność, przygoda, wolność, energia. Nowi ludzie, nowe przedsięwzięcia, zamiłowanie do zabawy i ryzyka, rozpad, ciekawość świata, impulsywność, fizyczność, ruch, podróże. Zmiany w rodzinie w domu lub otoczeniu.
Planeta Merkury.

6 to obowiązek, służenie, potrzeby innych. To odpowiedzialność wobec innych oraz troska o własne potrzeby. Spokój i zadowolenie, wygodna sytuacja. Rodzina, radość, miłość, uczucia, żywotność współpraca, harmonia.
Astrologicznie powiązana z planetą Wenus.

7 to duchowość, samotność, wycofanie się, poszukiwanie, prywatność, wyższe wykształcenie, edukacja, planowanie. Rozważanie wcześniej podjętych decyzji.
Siódemka oznacza, że powinniśmy głębiej wejrzeć w siebie, aby w pełni zrozumieć, co się w naszym życiu dzieje.
Planeta Neptun.

8 to obfitość, władza, prosperity lub wpływy, dobrobyt materialny, równowaga, postęp. To potrzeba duchowej i finansowej nie zależności.
Odpowiada planecie Saturn.

9 to zakończenie, zamknięcie spraw, humanitaryzm, świat, społeczeństwo, altruizm.
Zainteresowanie zagranicą, wyjście poza ograniczenia, rozmach, talent, intuicja. Instynkty przywódcze i humanitarne. Uznanie, mądrość wiedza. Potrzeba miłości.
Planeta Mars

10 to narodziny nowego cyklu.
Reprezentuje zarówno zakończenie jak i początek.
10 zawsze zmusza do podjęcia decyzji czy zostać w miejscu czy pójść dalej.
Kto się waha ten przegrywa. Choć 10 jest formą jedynki ma więcej siły niż ona.
„Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, co się trafi.”
Forrest Gump
Avatar użytkownika
Tarja
 
Posty: 193
Dołączył(a): 29 maja 2010, o 16:05

Re: Cechy poszczególnych wibracji.

Postprzez Abra » 21 cze 2010, o 12:50

33:oświecenie lub choroba psychiczna.
0: nic, pustka, próżnia, zakazany, zabroniony, poprzednie wcielenie, nieobecność, abstrakcja.
1: męskość, egzystencja, afirmacja, siła, moc, aktywność, jasność, niezależność, ruch.
2: kobiecość, ciągłość, kontynuacja, delikatność, intuicja, subiektywność, ciemność, zależność, cisza.
3: dziecko, ucieleśnienie, kreacja, wrażenie, wyraz, komunikacja, zręczność, barwy, szczęście, chwiejność, niestałość.
4: praca, konkret, stałość, cierpliwość, rutyna, poświęcenie, oddanie, rutyna, cierpliwość, szczerość, ograniczenie, dyscyplina.
5: zmiana, transformacja, podróże, seksualność, powierzchowność, ciekawość, rebelia, żądza przygód
6: Rodzina, rozmnożenie, miłość, ojczyzna, przychylność, sympatia, jednolitość, jednostajność, akceptacja, pokój, harmonia, zdolności twórcze.
7: introwertyzm, medytacja, studia, intelekt, filozofia, samotność, wiedza, mądrość. Osamotnienie.
8: Materializm, polepszenie, praworządność, pragmatyzm, rozsądek, ambicja, establishment, towarzystwo.
9: wspólnota, przełom, złamania, postęp, kula ziemska, strach, nienawiść, wiadomość, energia, zamieszanie, zamęt, dobry uczynek, wola.
Abra
 
Posty: 18
Dołączył(a): 21 cze 2010, o 12:04

Re: Cechy poszczególnych wibracji.

Postprzez Tarja » 3 sie 2010, o 16:57

Aby utrzymać porządek,trzeba było wymyślić nazwy i liczby. Cyfry w naszym sys­temie liczbowym ustawione są w pewnej kolejności. Gdy już poznamy powody dla takiej właśnie, a nie innej ich kolejności, wtedy zrozumiemy, dlaczego nie mogła ona być inna. Podobnie jak przy budowaniu domu, gdzie najpierw należy położyć
fundamenty, a dopiero polem wznosi się ściany i dach,cyfry ewoluowały do swej obecnej postaci z konieczności, podążając za ewolucją jednostek.
Po przyjrzeniu się różnym aspektom liczb w ich naturalnej kolejności zrozumie­my dokładniej podstawowa zasadę, jaka się za nimi kryje.
PLAN BUDOWY I INTERPRETACJI KOSMICZNEGO ALFABETU
Cyfra 0
Na początku nasz świat, czyli kosmos, był kulistą mgławicą wirującą w rytm własnych wibracji. Nie miał on początku ani końca, reprezen­tował zatem wieczność, i przypominał koło lub zero. Zero jest embrio­nem wszystkich liczb. Ponieważ w tym wszechświecie nie było życia ani działania, nie było również motywacji. Gdy ziarno (lub silą życio­wa) zostało zasiane w kręgu, w krótce wykiełkowało w istotę, człowie­ka. Oznaczamy tę ideę umieszczając kropkę lub ziarno w centrum kręgu, czyli naszego globu. Gdy ziarno wykiełkowało, powstała z niego poje­dyncza linia, którą starożytni nazwali:
Cyfra 1. Monada - Jedność.
Liczba jeden symbolizuje człowieka lub zasadę męską. Jest to sym­bol Słońca, ojciec wszystkich cyfr, jedność. Pierwotny człowiek wska­zywał na siebie kładąc na piasku jeden patyk i w ten sposób wyrażał zasadę JA lub MNIE. Jedno jest samotne, ale i twórcze, wyrasta z niego oryginalności przywództwo. Wskazuje na źródło idei i pierwotną sa­moświadomość człowieka.
Cyfra 2.Diada - Dualizm
Wiele lat później pierwotny człowiek rozwinął się na tyle, by uświa­domić sobie, że ma towarzysza. Oznaczył tę ideę wskazując najpierw na siebie (]A) a potem na swą partnerkę (MOJE lub TY). Zasadę tę re­prezentowały dwa położone na piasku patyki, oznaczające dwie jed­ności.Innym symbolem dla tej idei stały się dwa skrzydła ptaka.
cyfra 3. Triada - Trójca
Rezultatem prokreacji mężczyzny i jego towarzyszki stało się dziecko. Trójka wyraża jeden i dwa. Teraz człowiek musiał zna­leźć symbol, który zawierałby w sobie wszystkich troje.Uczynił to rysując trójkąt, czyli figurę złożoną z trzech linii i tym samym uformował pierwszy zamknięty obszar, krąg rodzinny. Trzy to trójca, pierwsza liczba doskonała, o wielkim znaczeniu ducho­wym. Trzy oznacza pełnie. Inny symbol używany do oznaczenia tej idei to trójlistna koniczynka, a jeszcze inny - dwa półokręgi.
Cyfra 4.Tetrada - Fundament
Gdy człowiek uświadomił sobie, że ma towarzyszkę i dziec­ko, najważniejszą sprawą stało się zapewnienie im schronienia i osłony. Oznaczało to, że należy zbudować dom, czyli funda­menty. Czwórka to liczba materii. Człowiek wyraził tę ideę na kilka sposobów. Po pierwsze, narysował kwadrat złożony z czte­rech linii. Jest to symbol konkretny, przyziemny, sugerujący sta­bilne fundamenty, ciężką pracę i potrzebę skuteczności. Innym symbolem używanym przez starożytnych był człowiek trzymają­cy trójkąt, a jeszcze innym - cztery łapy zwierzęcia. Kwadrat symbolizuje życie lub idee uniwersalnego planu.
Cyfra 5.Pentada - Przygoda
Gdy rodzina miała już miejsce do życia,człowiek poczuł, że zasłużył sobie na prawo, by rozejrzeć się dokoła i trochę zaba­wic. Oznaczało to ciekawość życia i seksu, piec zmysłów, pod­róże oraz zmiany. Człowiek stał się poszukiwaczem przygód zmierzającym w pięciu kierunkach. Te ideę wyraża pięciora­mienna gwiazda, a także pięć palców dłoni.
Cyfra 6. Heksada- Udomowienie
Po zaspokojeniu swej ciekawości mężczyzna był gotów, by zbu­dować dom oraz zainteresować się życiem społeczności. Różni­ca między budowaniem domu przycyfrze cztery a sześć polega na tym, że ta druga zawiera w sobie miłość,małżeństwo, empa­tię i zainteresowanie innymi. Pierwotny człowiek wyraził tęideę rysując podwójny trójkąt lub sześć linii oznaczających dwie za­mkniętefigury. Innym symbolem był człowiek stojący obok ro­dzinnego kręgu.
Cyfra 7. Heptada - Doskonałość
Gdy już miał miłość, dom i rodzinę, człowiek zewolucyjnego punktu widzenia byłgotów zainteresować się rozwojem ducho­wym. Oznaczył to umieszczając trójkąt ducha nad kwadratem materii, co razem dawało siedem linii. Kwadrat zbudowany z czte­rech linii jest solidny i położony przy ziemi,podczas gdy trójkąt jest twórczy i podatny na inspirację.
Cyfra 8. Oktada - Ekspansja
Po okresie rozwoju natury duchowej człowiek skoncentrował się na fizycznej ekspansji i wielkich interesach prowadzących do sukcesu w świecie. Oznaczył to stawiając jedno kółko nad drugim lub jeden kwadrat nad drugim. Ósemka reprezentuje ciężka, pracę i ekspansję w świecie materialnym.
Cyfra9. Enneada - Ludzkość
Dziewiątka powstała, gdy człowiek stał się istotą na tyle hu­manitarną, by zainteresować się pomocą sąsiadowi. Ujawnił to rysując człowieka (1) trzymającego krąg oznaczający świat. To samo przesłanie zawarte jest w trzech trójkątach. Na tym za­kończyl sie cykl emocji i doświadczeń.

Helyn Hitchcock "Numerologia dla kazdego"
„Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, co się trafi.”
Forrest Gump
Avatar użytkownika
Tarja
 
Posty: 193
Dołączył(a): 29 maja 2010, o 16:05


Powrót do Liczby

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron