symbolika liczb niezredukowanych

symbolika liczb niezredukowanych

Postprzez Tarja » 16 lip 2010, o 15:06

I. NUMEROLOGICZNA SYMBOLIKA LICZB NIEZREDUKOWANYCH (PODLICZB)
W numerologii ukierunkowanej na diagnozę osobowości i prognozowanie rozwoju człowieka sporadycznie używa się nie zredukowanych liczb dwucyfrowych, zwanych podliczbami. Praktyka ta ma początek w czasach pitagorejskich, gdy przypisywano kolejnym liczbom naturalnym zjawiska świata i ich odpowiedniki w psychice. Podane symboliki psychologiczne podliczb pochodzą w większości od N. Czarmińskiej. Od jej oryginalnego przekazu różnią się tam, gdzie praktyka zaprezentowanego w książce systemu zweryfikowała ich znaczenie:

-10-
Redukuje się do Jedynki. Symbolizuje wielkie duchowe odrodzenie i oczyszczenie. Spontaniczność połączona z wyczuciem. Na poziomie samej tylko Jedynki -"hulaj dusza, piekła nie ma", bezmyślne powtarzanie raz popełnionych błędów.
-12-
Akceptacja tego, co jest, i zaufanie do losu, zdolność dostrzeżenia harmonii między sobą a światem. Obowiązek poszukiwania prawdy o siłach rządzących ludzkim losem.
-13-
Przeobrażenie przez miłość. Niestabilność, konieczność dbania oraz już uzyskany poziom duchowy i materialny. Stała praca, wiele drobnych obowiązków, które w końcu okazują się spłaceniem "w ratach" długów karmicznych.
-14-
Napotykanie zjawisk i ludzi przerastających zdolność potocznego pojmowania. Konieczność zaakceptowania ich, nauczenia się Życia z nimi i przyjęcia nauk, jakie przyniosą.
-15-
Impulsywność, materializm, upór. Łatwo o wpadnięcie w pu- łapkę zmysłów. Lekcja -cierpliwość, nie poddawanie się emocjom i nastrojom, dbałość o bogactwo wewnętrzne, by nie szukać niedostępnych spełnień w świecie zewnętrznym.
-16-
Łatwo o egoizm w związkach lub instrumentalne traktowanie partnerów i współpracowników. Wskazuje na empatię i rzetelną współpracę jako zasadnicze doświadczenie życiowe.
-17-
Intuicja, wyobraźnia, siła kreatywna myśli. Zainteresowania mi- styczne i okultystyczne. Łatwość przyswajania "nauk tajemnych". Rozumienie symbolicznego sensu świata.
-18-
Chimeryczność, niestabilność emocjonalna, ale i receptywność, czułość. Podróże, zmiany miejsca zamieszkania. Popularność (i w dobrym, i złym znaczeniu). Bogaty świat wewnętrzny. Roztargnienie.
-19-
Siła charakteru + skłonność do nadużycia władzy. Lekcja -najpierw zrozumieć siebie, a potem przewodzić innym.
-20-
Przebudzenie duchowe. Intuicyjne "chwytanie" wiedzy wyższej. Rozumienie zasad działania Wszechświata.
-21-
Twórczość, przede wszystkim artystyczna. Podróże, liczne znajomości i kontakty. Jeśli manifestuje się negatywnie -pustka wewnętrzna, nieumiejętność radzenia sobie z sobą samym.
-23-
Odpowiedzialność, powodzenie w przedsięwzięciach, czasem poważne misje społeczne lub polityczne. W negatywie -nadmierne kontrolowanie świata, jakby bez tej kontroli nie mógł się obejść.
-24-
Problemy uczuciowe, konieczność wczucia się w psychikę partnera, by nie stać się egoistą. Poświęcenie w miłości, jeśli nadmierne -kończy się osamotnieniem i cierpieniem.
-25-
Niestałość, trudność "uchwycenia się czegoś" w życiu, zwłaszcza w pierwszej jego połowie. Niebezpieczeństwo nadmiernej zmysłowości, spychającej do świata jałowych, nigdy nie spełnionych pożądań.
-26-
Łatwość osiągania sukcesów materialnych, ale i z taką samą łatwością przychodzą klęski, jeśli sprawy materialne staną się celem samym w sobie. Niebezpieczeństwo ruiny zdrowia, gdy nadmiernie goni się za przyjemnościami i użyciem. Liczba ta jest "kuszeniem świętych"; jeśli człowiek da się jej omamić, jeśli pomyli Władzę, z Wiedzą, a Potęgę z Boskością -upada na samo dno. Konieczność nieustannej czujności wewnętrznej i wyrobienia w sobie szczególnie subtelnej wrażliwości etycznej i moralnej.
-27-
Posłannictwo duchowe, imperatyw służenia innym na wielką skalę. Możliwość zdobycia uznania dla swych idei, choć przyjdzie ono dość późno. Kłopoty wżyciu prywatnym, wynikające z konieczności godzenia obowiązków rodzinnych i społecznych (najczęściej cierpią te pierwsze) .W skrajnym przypadku -samotnictwo, rezygnacja z Życia prywatnego, poświęcenie się całkowicie dla innych ludzi.
-28-
Nagłe zmiany wżyciu na złe lub na dobre. Potrzeba stałości. Ważne wżyciu doświadczenie małżeńskie. Lekcją życia jest tu stoicka wobec niego postawa.
-30-
Liczne talenty, spełnienie przez twórczość i miłość. Dary losu, jeśli człowiek pracuje nad własnym wewnętrznym oczyszczeniem. Łatwość realizacji zamierzeń, jeśli wykaże się konsekwencję i cierpliwość.

-31-
Ogromna witalność i wytrzymałość. Absolutna konieczność zachowania dystansu do życia, jego przypływów i odpływów. Powolny, lecz stały postęp. Próby działania poza prawem ( czy to stanowionym, czy to umową partnerską) niezawodnie przynoszą upadek. W negatywie -chimeryczność, destruktywność, porzucanie w połowie rozpoczętych przedsięwzięć.
-32-
Przywództwo, sława, przyjaciele. Liczba ta narzuca obowiązek lojalności wobec innych, stawiania sobie wysokich celów i nie poddawania się wpływom. Pod jej działaniem trzeba unikać sytuacji ekstremalnych, wywyższania się i zarozumialstwa. 32 może dać w Życiu wielu wpływowych przyjaciół, o których względy trzeba stale dbać.
-34-
Konieczność nauczenia się cierpliwości i opanowania, inaczej grozi rozpad związków i osamotnienie. Ta liczba -jeśli człowiek umie narzucić sobie dyscyplinę i pohamować niskie instynkty - może stać się zapowiedzią sporych sukcesów życiowych.
-35-
Siła wewnętrzna, zintegrowanie, skupienie. Liczba sprzyjająca uczonym i nauce. Ważna stabilizacja życiowa, nie rozpraszanie energii na nieistotne cele. W negatywie -nieopanowane emocje, problemy uczuciowe i seksualne.
-36-
Odwaga podjęcia ciężkich obowiązków życiowych, często konieczność całkowitego poświęcenia się dla innych. Intuicja, wrodzona wiedza, nierzadko dar wieszczy. Jeśli nie stawia się oporu życiu - głębia i dojrzałość charakteru, rozumienie sensu doświadczeń i stoicka odporność na ciosy losu.
-37- Szczere związki uczuciowe i przyjacielskie. Niebezpieczeństwo przeinwestowania, rozrzutności i przerostu pragnień. Podróże zagraniczne. Łatwo o konflikty wewnętrzne, impulsywność, gwałtowność.
-38-
Wielkie wymagania, jakie stawia życie, ale i wielka siła. Wyobraźnia, natchnienie, wizjonerstwo. Szczęśliwy związek. Dla mężczyzny -znacząca rola kobiet wżyciu.
-39-
Przy otwarciu na innych -pełna wymiana uczuciowa z nimi, miłość mocno odwzajemniona. Przy zamknięciu i egoizmie -dwulicowość, zdrady, cierpienia małżeńskie i miłosne.
-40-
Ograniczenie, powolny rozwój. Konieczność zaakceptowania tej powolności. Próby robienia czegoś "na siłę" skończą się klęską. Ostrożność i metodyczność. Duża rola wżyciu należytego gospodarowania pieniędzmi.
-41-
Natura pioniera, nie lubiącego ograniczeń. Każdy pomysł trzeba wypróbować praktycznie, zanim się go ogłosi. Pod warunkiem panowania nad seksualizmem -udane życie rodzinne.
-42-
Postacie publiczne, nie żyjące bez poklasku tłumów. Kooperatywność, odpowiedzialność. Konieczność otwartości i szczerości względem otoczenia.
-43-
Dwoistość natury. Z jednej strony osoba "cicha i pokornego serca", z drugiej -stworzona do silnych namiętności. Oryginalność, niezależność, kreatywność. W negatywie -łatwo o wszelkie nadużycia i przedawkowania.
-45-
Suma wszystkich liczb ciągu podstawowego (1+2+3+...+9). Soczewka skupiająca całość człowieczeństwa. Wielka moc wewnętrzna. Rola spraw materialnych wżyciu minimalna. Konieczność systematycznej pracy nad rozwojem duchowym, jeśli potencja- ty nie mają zostać zmarnowane.

źródło, mam to ale nie pamietam skąd, a dobrze moim zdaniem opisane
„Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, co się trafi.”
Forrest Gump
Avatar użytkownika
Tarja
 
Posty: 193
Dołączył(a): 29 maja 2010, o 16:05

Powrót do Liczby

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron